• DOLAR 8.51
  • EURO 10.298
  • ALTIN 498.43
  • ...
Bakan Yardımcısı Ersoy: Kıran operasyonlarıyla başarılı sonuçlar aldık
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İçişleri Bakan Yardımcısı Mehmet Ersoy ve Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Arif Çetin, bir dizi temaslarda bulunmak üzere Bitlis’e geldi. Van’dan helikopterle İl Jandarma Komutanlığına gelen Bakan Yardımcısı Ersoy ve Orgeneral Çetin, ilk olarak İl Jandarma Komutanlığını ziyaret ettiler.

Burada Bitlis Valisi Oktay Çağatay, İl Jandarma Komutanı Tuğgeneral Nail İlbey, Emniyet Müdürü Yaman Ağırlar tarafından karşılandı. Bir süre İl Jandarma Komutanlığında kalan Ersoy ve çetin daha sonra Bitlis Valiliğine geçti.

Valilik şeref defterini imzalayan Ersoy ve Orgeneral Çetin, daha sonra gazetecilere açıklamalarda bulundu. Açıklamasında Ersoy, ülkenin huzur ve güvenliği için her türlü mücadeleyi vereceklerini söyledi.

Ersoy, “Hepinizin yakından takip ettiği gibi ülkemizin huzur ve güvenliğini sağlamak ve hâlihazırda sağlanmış olan huzur ve güven ortamını kalıcı kılmak amacıyla, bizim birliğimize, dirliğimize, devletimize, milletimize yapılan her türlü terör faaliyetine karşı mücadelemiz kesintisiz ve aralıksız devam ediyor. Dışarıda yaptığımız başarılı faaliyetleri ve çalışmaları hepiniz takip ediyorsunuz. Paralel faaliyetleri güvenlik güçlerimizle ve korucularımızla birlikte içerde de sürdürüyoruz. Kıran-1, Kıran-2, Kıran 3- operasyonlarıyla yaz döneminde terör örgütüne karşı çok başarılı sonuçlar aldık. Tarihin en zayıf, en güçsüz konumuna getirdik. Arkasından Kıran-4 ve Kıran-5 operasyonlarını başlattık. Dünde Kıran-6 operasyonunu başlattık. Kahramanlarımız, güvenlik güçlerimiz, jandarmamız dağda taşta basılmadık tek bir nokta, girilmedik tek bir in bırakmıyorlar.” dedi.

“Çetin mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz”

“Bu topraklarda her şeyden önce insanımızın huzuruna kast eden hiç kimse kalmayıncaya kadar, bizim birliğimize bütünlüğümüze kast eden tek bir terörist kalmayana kadar bu çetin mücadeleyi devam ettireceğiz.” diyen Ersoy, şunları söyledi:

“Devletimizle milletimizin arasına hiç kimsenin girmesine izin vermeden, huzur içinde Hakkâri’den Muğla’ya, Ardahan’dan Edirne’ye kadar bu coğrafyada milletimizin her ferdinin huzur, barış, güvenlik ve kardeşlik içinde, devletiyle milleti kucaklaşmış vaziyette yoluna devam etmesi için mücadelemizi sonuna kadar sürdüreceğiz. Bize, varlığımıza ve ülkemize düşman olanlara karşı en sert; halkımıza karşıda en müşvik bir şekilde bütün kamu görevlilerimizin görevlerini sürdürmelerine ve milletimizin hizmetinde olmalarını sağlamaya devam edeceğiz. Valilerimizin önderliğinde, illerimizde oluşan huzur, güven ve dayanışma ortamını, bütün kurum ve kuruluşlarda devletimizin güvenlik güçlerimizin arkasında olduğunu gösteren en önemli işaret olarak hepimize güç vermektedir. Milletimizde gerçekten güvenlik güçlerimize çok güçlü bir şekilde destek olmaktadır. Devletimiz ve milletimizden aldığımız bu destekle biz başarılımızı devam ettiriyoruz. Teröristlerin hiçbir şekilde faaliyet gösterebileceği alan bırakmadan bugüne kadar sürdürdüğümüz başarılı mücadeleleri bundan sonrada sürdürmeye devam edeceğiz. Bu konularla ilgili değerlendirmeler ve görüşmeler yapmak üzere ilimizi ziyaret ettik.”

Bakan Yardımcısı ve beraberindekiler daha sonra valilik makamında Vali Oktay Çağatay’dan brifing aldı. Heyet daha sonra helikopterle Tunceli’ye hareket etti.(Şükrü Tontaş-İLKHA)

 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir