• DOLAR 5.788
  • EURO 6.472
  • ALTIN 273.68
  • ...
Direniş gruplarından 'Siyonistler bedel ödeyecek' açıklaması

Filistin direniş gruplarını içinde barındıran Ortak Operasyon Odasından yapılan yazılı açıklamada, "Düşmanın yaptığı, tüm kırmızı çizgileri aşmaktır. Bu da düşmanı Gazze ve Şam'da eşzamanlı işlediği suçlardan tam sorumlu kılmaktadır." ifadesi kullanıldı.

"Siyonistler'in bu cinayetlerin tüm yansımalarına katlanacağı ve saldırıların bedelini çok ağır ödeyeceği" vurgulanan açıklamada, işgalcilerin saldırısına uygun bir cevap vermenin yolunu bulmak için toplantı halinde olunduğu kaydedildi.

Açıklamada, "şehitlerin" kanlarının yerde kalmayacağı ve direnişin sorumluluğunu yerine getireceği aktarıldı.

İşgal ordusunun bu sabah abluka altındaki Gazze Şeridi'nde düzenlediği saldırıda İslami Cihad'ın askeri kanadı Kudüs Seriyyeleri'nin önde gelen komutanlarından Beha Ebu'l Ata şehid olmuştu.

Ebu'l Ata'nın şehadetinin ardından başta Tel Aviv olmak üzere birçok bölgeye roket atılmıştı.

Atılan roketler nedeniyle Tel Aviv'in yanı sıra birçok bölgede okullar tatil edilmişti.

İşgalciler bu sabah ayrıca İslami Cihad Hareketi Siyasi Büro üyesi Ekrem el-Accuri'nin Suriye'nin başkenti Şam'daki evine de operasyon düzenlemiş, saldırıda biri Accuri'nin oğlu 2 kişi şehid olmuştu.

İşgal ordusu ayrıca abluka altındaki Gazze'de bulunan İslami Cihad Hareketi'ne ait hedefleri savaş uçaklarıyla vurmaya başladıklarını duyurmuştu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir