• DOLAR 7.298
  • EURO 8.617
  • ALTIN 476.065
  • ...
İşgal çetesi saldırısında Ömer El Haysem Şehid oldu

Yerel kaynaklardan alınan bilgiye göre, İşgalci çetesi güçleri Batı Yaka'nın El Halil kenti yakınlarında yer alan el-Arub Mülteci Kampı girişinde yol kontrolü yapmak istedi. Yaser Arafatın ölüm yıl dönümü dolayısı ile yapılan anma gösterilerini bahane eden işgal güçleri, Filistinlilerin kampa girişinde kimliklerini zorla kontrol etmeye çalıştığı bildirildi.

Filistinliler duruma tepki gösterirken, İşgalci çetesi güçleri göz yaşartıcı gazın yanı sıra gerçek ve plastik mermiyle müdahalede bulundu.

Göğsünden vuruldu, hastanede şehit oldu

Filistin Kızılayından yapılan yazılı açıklamaya göre, İşgal çetesi güçlerinin müdahalesinde gerçek mermiyle göğsünden vurulan bir Filistinli ağır yaralandı.

Ağır yaralı Filistinli, El Halil kentinde kaldırıldığı hastanede şehit oldu.

Yerel basın, İşgal güçlerince şehit edilen Filistinlinin isminin Ömer Heysam Bedevi olduğunu yazdı.

İşgal güçleri, bu sabah El Halil kenti yakınlarındaki El-Fevvar Mülteci Kampı girişinde de yol kontrolü yapmak istemiş, duruma tepki gösteren Filistinlilere müdahalesinde bir genci bacağından gerçek mermiyle yaralamıştı.

Kaynak: FEM

 

Hamas'tan açıklama

"Şehitlik ve şehadet hepimiz için en kutsal yoldur. İşgalcilerin halkımıza karşı işlediği suçları sürdürmesini engelleyebilen en erdemli direniş şeklidir.

Halkımızın seçtiği fedakarlık yolu bizi kesinlikle bağımsız devletimizin kurtuluşuna ve kuruluşuna götürecektir. Şehid Ömer'in sebat ve yiğitliği bizler için övünç kaynağıdır.

Middleeasteye, FEM

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir