• DOLAR 7.265
  • EURO 8.637
  • ALTIN 479.559
  • ...
15 Temmuz'da Erdoğan'ın rotasını yayımlayan ismi Türkiye'ye kim davet etti

FARUK KUZU - HABER YORUM

 "Zaman dermandır" demişler. Bu büyük sıkıntıları olanlar için söylenmiş bir söz. Yani sabret demek için.

Bir de işin içinden çıkılmaz durumlar var ki bu söz az kalır gibi. 27 Kasım 'da Müsiad'ın yapacağı toplantının katılımcılarından bazısı için böyle olduğunu söyleyebiliriz.

          " Müstakil Sanayici ve iş adamları Derneği (MÜSİAD) 27 Kasım'da “Dijital gelecek” başlığıyla “Vizyoner 19” toplantısını gerçekleştirecek.

Toplantıda, Cumhurbaşkanlığı Dijital Dönüşüm Ofisi Başkanı Ali Taha Koç ve Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Arda Ermut'un da aralarında olduğu birçok ismin panelist olarak yer alacağı duyuruldu.

 Dikkat çeken bir isim daha var. O da ABD gizli servisi CIA'nın gölge kuruluşu olarak bilinen Stratfor Araştırma Merkezi’nin Başkanı George Friedman.15 Temmuz darbe girişimi sırasında başkanlığını yürüttüğü Stratfor, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın uçak güzergahını paylaşmıştı."

Normal olarak; Cumhurbaşkanının uçak rotasını açık edip paylaştığı için Stratfor için o günlerde söylenmeyen söz bırakılmamıştı. Gerçekte de o koşullarda böylesi bir ifşanın "Cinayete teşebbüsten geri kalır bir yanının olmadığı" söylenebilecekken şimdi bu işin başındaki sorumluyu "panelist- konuşmacı" olarak davet etmek te ne demek oluyor?

" Zaman insanları değiştirir"  demişler. Ancak bu kadarını da mı? İstihbarat örgütlerinin diyaloglarını ve iletişimlerini anlamak mümkün lakin hiç gerek yokken Stratfor'un eski başkanını davet etmenin ne faydası var keşke kamuoyuna bu da anlatılsa!

 

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir