• DOLAR 7.397
  • EURO 8.978
  • ALTIN 441.12
  • ...
Umut Kervanı yetim ve muhtaç öğrencileri sevindirdi
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

İhtiyaç sahipleri ile hayırseverler arasında köprü vazifesini görerek ihtiyaç sahibi insanlara elini uzatmaya devam eden Umut Kervanı; Sakarya, Zonguldak, Elazığ ve Bingöl'de yaptığı yardımlarla yine fakir ve muhtaçlara umut oldu.

Bir bot, bir mont, atkı ve bere projesi ile yetim ve muhtaç öğrencilerin kışlık giyim ihtiyaçlarını karşılamak için çalışmalarına başlayan Umut Kervanı, proje kapsamında Sakarya'da farklı beş okul ve iki köyde, Zonguldak'ta da 2 okulda tespit edilen yetim ve muhtaç çocuklara kışlık giyim yardımında bulundu.

Yapılan yardımlarla ilgili İLKHA muhabirine değerlendirmede bulunan Umut Kervanı Vakfı Genel Başkanı Cengiz Kurtaran, 'Kışları Bahara Çevirelim' projemiz kapsamında çalışmalarımız devam etmektedir. Önümüzdeki günlerde de farklı birçok yerde kışlık giyim yardımlarımız devam edecek." dedi.

Kurtaran, "Proje kapsamında giydirilecek muhtaç ve yetim birçok çocuğumuz var. Hayırseverlerimizden gelecek destekler ile bu çocuklarımızın da kışa hazırlıklı girmelerine vesile olacak ve kışlarını bahara çevirmek için gayret edeceğiz. Vakıf olarak bu güzel projeyi gerçekleştirmemize vesile olan hayırseverlerimize teşekkür ederiz. Sevindirdikleri bu yetim ve muhtaç çocuklar vesilesiyle Rabbimiz de kendilerini sevindirsin ve ecirlerini kat kat versin." ifadelerini kullandı.

Yardım kumanyaları sahiplerine ulaştı

Tespit ettikleri ihtiyaç sahibi aileleri aylık düzenli olarak ziyaret ederek erzak yardımında bulunan Umut Kervanı bu ay Elazığ'da Mevlid-i Nebi Haftası öncesinden ailelere çifte bayram yaşattılar.

Hayırseverler ile el ele vererek Elazığ'da ve daha birçok ilde ihtiyaç sahiplerine ulaşarak sıkıntılarını gidermeye çalışan Umut Kervanı, hayırseverler ile ihtiyaç sahipleri arasında köprü görevini sürdürüyor.

 

Yetim ve öksüzlere şefkat eli uzatmaya devam eden Umut Kervanı, hazırladıkları kumanyalar ile daha öncesinden tespit edilen ailelere yardımlarını ulaştırdı.

Diğer yandan muhtaçlara yapılan yardımlar kapsamında 11 aileye 8 bin 600 TL değerinde nakit para yardımı ve 3 öğrenciye de bin 800 TL'lik burs yardımı yapıldı.

Bingöl Umut Kervanı, 2019 yılı Ekim ayına ait faaliyet raporunu açıkladı

Yaptığı hayırlı hizmetlerle adını duyuran Umut Kervanı Vakfı Üyesi Bingöl Umut Kervanı İnsani Yardım ve Eğitim Kültür Derneği (Bingöl Umut Kervanı Derneği), 2019 yılı Ekim ayına ait faaliyet raporunu açıkladı.

Yapılan çalışmalarla ilgili açıklamada bulunan Bingöl Umut Kervanı Derneği Başkan Yardımcısı Refik Gönül, Ekim ayı içerisinde 28 mağdur ve ihtiyaç sahibi aileye, toplamda 7 bin 195 TL tutarında yardımda bulunduklarını belirtti.

 

Bingöl Umut Kervanı başkan yardımcısı Refik Gönül, Ekim ayında yapılan yardım çalışmalarını kamuoyuyla paylaşarak, şunları söyledi:

"Bir ay içerisinde 28 mağdur ve ihtiyaç sahibi aileye, toplamda 7 bin 195 TL tutarında yardımda bulunduk. Her ay olduğu gibi bu ay da Bingöl Umut Kervanı olarak muhtaç ailelere yardımda bulunmaya devam ettik. Muhtaçların umudu haline gelen Bingöl umut Kervanı olarak, yaptığımız yardımlarla muhtaç, kimsesizlerin ihtiyaçlarını giderme gayreti içerisinde olmaya devam ediyoruz. Bu bağlamda Ekim ayı içerisinde 20 aileye 2 bin 245 TL tutarında gıda yardımı ve 8 aileye 4 bin 950 TL tutarında nakdi yardımda bulunduk. Önümüz kış ve kış ayları muhtaçlar için daha çetin geçiyor. Veren ellerimizden muhtaçların kış aylarını rahat atlatmaları için daha fazla yardım bekliyoruz.  Rabbim verenlerden razı olsun. Çalışmalarımızı bereketlendirsin." (Nizamettin Aşkın/Mustafa Daştan-İLKHA)

 

 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir