• DOLAR 6.806
  • EURO 7.589
  • ALTIN 381.49
  • ...
​Çiftçilere hububat ve mercimek tohumu desteği

Gaziantep’te “Çiftçilere Tam Destek Projesi” kapsamında Tarım ve Orman Bakanlığı’nın Çiftçi Kayıt Sistemi’ne kayıtlı 3 bin 40 çiftçiye, bin ton buğday, 30 ton arpa ve 60 ton mercimek dağıtıldı.

Ortadoğu Fuar Merkezi’nde düzenlenen törende konuşan Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin, kentteki çiftçileri desteklemek amacıyla arpa, buğday ve mercimek tohumu desteği verdiklerini söyledi.

Şahin, “Bu topraklara rabbim öyle bir nimet vermiş ki, bereketli hilalin tam ortasındayız. Bir taraftan tahıl deposu olan Mezopotamya, bir taraftan Doğu Akdeniz’in getirdiği ürünler. Nasıl bir imkan nasıl bir fırsat, yüce Rabbim bu topraklara vermesi gereken tüm nimetleri vermiş ve bize düşen de bunun gereğini yapmaktır. Toprak rahat olmazsa çiftçi rahat olmazsa esnafta rahat olmaz.” dedi.

Gıda güvenliğinin önemli olduğunu belirten Şahin, ilerleyen süreçlerde artık petrol yerine toprak ve su savaşlarının olacağını belirtti.

Yeni hedeflerinin Antep peyniri olduğunu belirten Şahin, “Süt çıktı, bu memleketin peyniri var ya ne mozeralla gibi ne hellim gibi. Antep peynirini markalaştırmamız lazım. Hak ettiği yerde değil. Bu sütle ilgili kısmı artık peyniri markalaştıracağız. MSM’lerde satışa hazır hale dönüştüreceğiz. Çok üreteceğiz, tüketeceğiz, satacağız, kazanacağız. Çok kazanınca şehir ekonomisi rahatlayacak. Bu Gaziantep modeli bütün Türkiye’ye model olacak.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, temsili olarak çiftçilere tohum dağıtıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir