• DOLAR 6.857
  • EURO 7.744
  • ALTIN 390.534
  • ...
"İlk Yardım Hayat Kurtarır"
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kızılay Batman Şubesi tarafından Batman Valiliği himayesinde başlatılan "İlk Yardım Hayat Kurtarır" projesi imza töreni düzenlenen program ile yapıldı.

Ziya Gökalp Anadolu Lisesi konferans salonunda yapılan programa Batman Valisi Hulusi Şahin, Kızılay Batman Şube Başkanı Davut Okçu, bazı kurum müdürleri ile öğrenciler katıldı.

Kızılay Batman Şube Başkanı Davut Okçu tarafından yapılan açılış konuşmasının ardından Kızılay Haftası münasebetiyle ilkokullarda resim, ortaokullarda şiir ve liselerde kompozisyon yarışmasında dereceye girmiş olan öğrencilere Batman Valisi Hulusi Şahin tarafından ödüller verildi.

Ödüllerin verilmesinin ardından programa, "İlk Yardım Hayat Kurtarır" projesi imza töreniyle devam edildi. İmza töreni Kızılay, Milli Eğitim Müdürlüğü ile Sosyal Yardımlaşma Müdürlüğü tarafından yapıldı.

İmza töreninin ardından ise program, Kızılay çalışanı Cuma Ancu tarafından "İlk Yardım" ile ilgili uygulamalı bir şekilde bilgi verilmesinin ardından son buldu.

Program sonrası Kızılay Batman Şube Başkanı Davut Okçu, İLKHA'ya değerlendirmelerde bulundu.

Okçu, "Bilindiği gibi her yıl 9 Ekim-4 Kasım tarihleri arasında Kızılay Haftası kutlamaları yapılmaktadır. Biz de Batman'da bu tarihler arasında bir dizi etkinlik planladık. Okullarda Kızılay'ı anlattık. Kızılay'a gelen öğrencilerimizle birlikte olduk. Öğrencilerimize çeşitli hediyeler vererek Kızılay'ı anlattık. Kızılay 151 yıl önce 'Vatana Muhabbet Yaralılara Muavenet' adıyla kurulmuştur. Zaman içerisinde isim değişikliğinden dolayı 'Türk Kızılayı' ismini aldı." dedi.

Önceki yıl Kızılay tarafından yapılan çalışmalara değinen Okçu, "Geçen sene ilk yardım konusunda tüm liselerde yaptığımız bir faaliyet vardı. Büyük ölçüde randıman almıştık. Bu yıl yine Batman Valiliği himayesinde Sosyal Yardımlaşma Vakfı ve Milli Eğitim Müdürlüğü ile birlikte aynı projeyi tekrar hayata geçiriyoruz. Bütün liselerimizde yaklaşık 3 bin öğrencimize ulaşacağız. İlk yardım konusunda kendilerini bilgilendireceğiz. Böylelikle farkındalık oluşturacağız. Bu arada Aile Destek Merkezlerine gidip özellikle bayanlara ilk yardım konusunda eğitim vereceğiz. Çünkü zaman zaman ailede meydana gelen ufak tefek yanmalara ya da nefes burusuna bir şey kaçması esnasında ne yapacaklarına dair bir bilinçlerinin olmadığının farkındayız. Bu konuda kendilerini eğitmek istiyoruz." ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik–İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir