• DOLAR 7.708
  • EURO 8.993
  • ALTIN 461.42
  • ...
Selçuk'tan ücretli öğretmenlik açıklaması

Öğretmen atamalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Biz şu anda ücretli öğretmenlik kalksın diye çaba gösteriyoruz. Nasıl kalkar? Kadrolu öğretmen sayısını artırarak. Bana kalsa '60 bin az, 80 bin olsun' derim. Bunun bir istatistiği var. Bu da ekonomik imkânlara bağlı." ifadelerini kullandı.

Selçuk, "Öğretmen adaylarımız sanıyor ki, ben oturuyorum bir masaya 20 bin, 40 bin, 60 bin yazıyorum. Bu, ülkenin genel ekonomik durumuyla, kabinenin kararıyla, Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi'nde sistemin kararıyla olan bir şey bu. Bana kalsa ben '60 bin az, 80 bin olsun' derim" dedi. Bakan Selçuk,

"Biz şuna bakıyoruz; 'Hangi alanda, kaç öğretmen ihtiyacımız var.' Bunun da bir istatistiği var. Bu yazılım diyor ki 'Senin haritanda şu kadar öğretmen eksiği var, şu branşlarda. Öncelikli olarak nicel açıdan ve coğrafi açıdan bölgesel olarak şuraya şu kadar öğretmen atanması gerekiyor.' diyor. Burada bazı branşlar, örneğin edebiyat ile ilgili gerçekten az alım var. Edebiyat öğretmeni ile ilgili zamanında doyum fazlalaştığı için ihtiyacımız olmayan bir şeyi de almak istemiyoruz." açıklamasını yaptı.

Atama taleplerini, evlenme ve hayat kurmayla yakından ilgili olduğu için çok önemli bulduğunu söyleyen Selçuk,

"Biz şu anda ücretli öğretmenlik kalksın, diye çaba gösteriyoruz. Nasıl kalkar? Kadrolu öğretmen sayısını artırarak. Bu neye bağlı? Ekonomik imkânlara bağlı. Dolayısıyla benden 'Şu tarihte, şu rakam' diye bir atama sayısı beklemesinler. Biz imkânlara bakıyoruz, 'Ne yapabiliriz' diye. Sonra ortaklaşa bir şey çıkıyor. Ona göre de kararı duyuruyoruz." diye belirtti. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir