• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.135
  • ...
​Yayalara yol vermeyen 23 sürücüye para cezası
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kentte yapılan denetimlerle ilgili İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, Trafik Denetleme ve Bölge Trafik Denetleme Şube müdürlükleri ekiplerinin il merkezi ve şehirler arası kara yollarında trafik denetimi yaptığı belirtildi.

Denetimlerde 4 bin 15 araç kontrol edilirken, 23 sürücüye yayalara ilk geçiş hakkını vermemekten, trafik güvenliği ve diğer vatandaşların can güvenliğini tehlikeye düşüren 9 sürücüye alkollü olarak araç kullanmaktan, 383 sürücüye ve araç plakasına hız ihlalinden, 10 sürücüye hatalı şerit değiştirmekten, 50 sürücüye ve araç plakasına konvoy oluşturmak ve sürekli korna çalarak gürültü kirliliği yapmaktan, 4 yayaya trafik ışık ve işaretlerine uymamaktan, bir araç sürücüsüne çevreyi rahatsız edecek şekilde abartı egzoz kullanmaktan ve 999 sürücüye diğer trafik kurallarını ihlal etmekten ceza verildi.

Toplam bin 478 sürücüye ve araç plakasına işlem yapılırken, 96 araç ise trafikten men edildi ve 9 sürücünün de belgesine el konuldu. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir