• DOLAR 6.86
  • EURO 7.832
  • ALTIN 398.154
  • ...
111 bin 111'inci bebeğe hoş geldin ziyareti
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi Hoş Geldin Bebek ekibi 2011 yılı içerisinde İl Sağlık Müdürlüğü ile imzalanan protokol sonrasında Şahinbey ilçesi sınırları içerisinde doğan tüm bebekleri ziyaret ediyor. İçerisinde hemşirelerin de bulunduğu 3 ekiple ziyaretler gerçekleştirilirken, günlük ortalama 80 bebek ve ailesi ziyaret ediliyor.

Ziyaretlerde, anne sütünün önemi ve devamlılığı, topuk kanının alınması, bebeğin aşıları, bebek bakımı, loğusalık konularında bilgiler veriliyor. Ziyaret edilen evlere bebek battaniyesi, ateş ölçer ve anne çantası hediye ediliyor. Şahinbey Belediyesi, bu güne kadar ilçe sınırları içinde dünyaya gelen 111 bin 111'inci bebeğe 'hoş geldin' diyerek anne ve babaların mutluluğuna ortak oldu.

Bu kapsamda Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu da bugün "Hoş Geldin Bebek Projesi" kapsamında Şahinbey ilçesinde gözlerini dünyaya açan 111 bin 111'nci bebeği ziyaret etti.

Tahmazoğlu, 111 bin 111'inci "hoş geldin bebek" ziyaretini yeni doğan Ali Asaf isimli bebeklerinin mutluluğunu yaşayan Leyla ve Mehmet Solak çiftine gerçekleştirdi.

Ziyarette açıklamalarda bulunan Tahmazoğlu, sağlıklı nesillerin yetişmesi adına "Hoş Geldin Bebek Projesi"ni devam ettireceklerini söyledi.

Tahmazoğlu, "Hoş geldin Bebek Projesi' kapsamında bugün 111 bin 111'inci bebeği ziyaret ediyoruz. Anne ve babayı tebrik ediyorum. Sağlıklı nesillerin yetişmesi adına projemizi devam ettireceğiz.  Yeni doğan Ali Asaf bebeğe sağlıklı sıhhatli ömürler diliyorum." ifadelerini kullandı.

Solak çiftini tebrik eden Tahmazoğlu, "Öncelikle yeni doğan Ali Asaf bebeğimize hayırlı ve uzun ömür diliyorum. Şahinbey Belediyesi olarak 2009 yılında göreve başladığımızda 'Evlilik Okulu ve Hoş Geldin Bebek' projelerini başlatmıştık. Her iki projemizde başarıyla devam ediyor. 'Hoş Geldin Bebek Projesi'nin öncelikli amacı bebek ölümlerini azaltarak, sağlıklı bir nesil yetişmesini sağlamak. Bu projemizi sağlık müdürlüğümüz ile birlikte iş birliği içerisinde yürütüyoruz. 'Hoş Geldin Bebek' projemiz kapsamında 3 ekibimiz her gün yeni doğan bebekleri evlerinde ziyaret ediyorlar. Bebeklerin sağlıklı yetişmesi için bebeklerin aşısı, anne sütünün önemi, bebek bakımında dikkat edilmesi gereken hususlar anlatılarak anne bilgilendiriliyor. Bunun dışında Şahinbey Belediyesi olarak annelerimize ateş ölçer, bebek bakım rehberi, çanta ve battaniye hediye ediyoruz." dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir