• DOLAR 6.863
  • EURO 7.774
  • ALTIN 396.959
  • ...
İşgalciler tekbir getirdi diye Kudüslü 4 kadını gözaltına aldı

İşgalci siyonistlerin bugün öğle saatlerinde Kudüslü 4 kadın aktivisti Es-Silsile Kapısı'nın önünde gözaltına aldığı ifade edildi.

Kentteki yerel kaynaklardan edinilen bilgiye göre, işgal güçleri kadın aktivistler Hatice Huvays, Henadi El-Halevani, Medlin İsa ve Ayide Es-Saydavi'yi Es-Silsile Kapısı önünde gözaltına aldı.

Kaynaklar, Kudüslü kadın aktivistlerin Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa'ya düzenledikleri baskın sırasında tekbir getirdikleri için gözaltına alındıklarını ve işgalcilerce sorguya çekilmek üzere El-Kışla Polis Merkezi'ne götürüldüklerini bildirdi.

İşgalcilerin bu hafta başında Kudüslü kadın aktivistlere çeşitli sürelerde Mescid-i Aksa'dan uzaklaştırma cezaları verdiği kaydedildi.

İşgal çeteler Mescid-i Aksa'nın avlusunda da bir genci alıkoydu ve öldüresiye darp etti. Er-Rahme Kapısı bölgesinde bulunduğu ve Yahudi yerleşimcilerin baskınını aksattığı gerekçesiyle gözaltına alınan gencin Kudüs'teki El-Meskubiyye Polis Merkezi'ne götürüldüğü belirtildi.

Bu arada, işgal çetelerinin yoğun güvenlik önlemleri altında bu sabah Mescid-i Aksa'ya 600'den fazla Yahudi yerleşimcinin baskın düzenlediği açıklandı. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir