• DOLAR 6.866
  • EURO 7.807
  • ALTIN 397.302
  • ...
Rusya İle BAE Arasında İş Birliği Anlaşmaları İmzaladı

Kremlin’den yapılan açıklamaya göre, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin’in Birleşik Arap Emirlikleri'ne (BAE) gerçekleştirdiği ziyaret kapsamında, iki ülke arasında 6 iş birliği anlaşmasına imza atıldı.

İmzalanan anlaşmaların içerisinde, enerji piyasalarında ve nükleer enerjinin barışçıl kullanımında iş birliğine yönelik mutabakat zabıtları, Rus enerji şirketi Lukoil ile Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi arasında Gasha doğal gaz sahasına yönelik imtiyaz anlaşması yer alıyor.

İki ülke arasında ayrıca, yapay zeka alanı dahil olmak üzere çeşitli yatırım alanlarında iş birliği ve Rus enerji şirketi Gazprom ile Abu Dabi Ulusal Petrol Şirketi arasında stratejik iş birliği anlaşması da imzalandı.

Putin, bugün resmi ziyarette bulunduğu BAE’de Abu Dabi Veliaht Prensi ve BAE Genelkurmay Başkan Yardımcısı Şeyh Muhammed bin Zayed Al Nahyan ile bir araya geldi.

Görüşmede, Rusya ve BAE arasındaki ticari ve ekonomik ilişkilerin son dönemde güçlendiğini vurgulayan Putin, "Suriye, Libya, Yemen ve Körfez’deki konularla ilgili uyumlu çalışmalarımız devam ediyor'' dedi.

kaynak: AA

Kaynak: Rusya İle BAE Arasında İş Birliği Anlaşmaları İmzaladı

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir