• DOLAR 6.777
  • EURO 7.439
  • ALTIN 370.666
  • ...
Öğrencilere yönelik “3T Arası Hayat” projesi

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde başlatılan “3T Arası Hayat” projesi kapsamında okullarda öğrenim gören öğrencilerin, okul dışında teknolojiye kısa bir ara vererek aileleriyle, arkadaşlarıyla daha fazla zaman geçirmeleri amaçlanıyor.

Ağrı İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından il genelinde başlatılan “3T Arası Hayat” projesi ile; okulöncesi, ilkokul, ortaokul ve liselerde öğrenim gören öğrencilerin aileleriyle zaman geçirmelerini, aile içi iletişimi güçlendirmek, öğrencilerin hayatın farklı yönlerine odaklanmalarını sağlamak ve teknolojiyi dengeli bir şekilde kullanma alışkanlığını kazandırmak amaçlanıyor.

Proje kapsamında öğrenciler, evlerinde aileleriyle kitap okuma, aile büyüklerini ziyaret, sanat, zekâ oyunları, geleneksel oyunlar, ürün oluşturma ve misafir ağırlamak gibi etkinlikler yapacak.

Proje hakkında bilgi veren İl Milli Eğitim Müdürü Mehmet Faruk Tekin, "Bu projeyle eğitimin kilit unsurlarından olan öğrenci ve velilerimizin aile içi dayanışma noktasında bir bütünlük oluşturması ve bu bütünlüğün öğrencinin akademik başarısına yansıması hedeflenmiştir. Ailenin rol model olma konusundaki rolü yadsınamaz bir gerçektir. Öğrencisine zaman ayıran, onun varlığını hisseden bir ebeveyn, hem kendisinin hem de öğrencisinin kişisel gelişimine katkıda bulunacaktır. İl genelinde düzenlenen bu çalışma ile okul-aile-öğrenci üçleminde farkındalık oluşturmak istiyoruz." dedi. (Ömer Adıgüzel - İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir