• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.799
  • ...
GASİMEP model bir proje haline geldi

TEKNOLOJİ SERVİSİ

Gaziantep Sanayi Odası Meslek Eğitim Merkezi’ni (GSO-MEM) ziyaret eden Gaziantep Valisi Davut Gül, GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi’den GSO-MEM ve GASİMEP hakkında bilgi aldı. Gül, nitelikli ara elemana başta sanayi sektörü olmak üzere tüm sektörlerde yoğun şekilde ihtiyaç duyduğunu belirtti ve GASİMEP’in nitelikli iş gücüne önemli katkılarının olacağını kaydetti. Gül, “Bu sistem öğrenci, veli ve sanayicilerin ilgi gösterdiği bir model haline gelmiş durumda. Özellikle öğrencilerin teoride öğrendikleri bilgileri işletmelerde bir fiil çalışarak görmesi sistemi daha da önemli hale getiriyor. Bu sistemle sanayicilerin istediği eleman daha çabuk yetişecek” dedi. 

KALİFİYE PERSONEL PROBLEMİNİN ORTADAN KALKIYOR

Verdikleri desteklerden dolayı Vali Davut Gül’e teşekkür eden GSO Yönetim Kurulu Başkanı Adnan Ünverdi de, GASİMEP ile Gaziantep’te mesleki ve teknik eğitim ile özel sektör arasındaki iş birliğini güçlendirmek istediklerini ifade etti. Adnan Ünverdi, “Projeyle ayrıca, ilimizdeki mesleki ve teknik eğitimin kalitesinin arttırılması, ilimiz sanayisinin kalifiye personel probleminin ortadan kaldırılması, mesleği olmayan okul eğitimi dışında kalmış kişilerin istihdama kazandırılmasına katkı sağlamayı hedefliyoruz. Geçen yıl uygulamaya başladığımız projemiz hem öğrencilerden, hem velilerden hem de sanayicilerden yoğun ilgi gördü. Hepsi projede olmaktan dolayı çok memnunlar. Önümüzdeki dönemlerde daha fazla öğrenciyle projemize devam edeceğiz” diye konuştu

İSTİHDAM GARANTİSİ

Projenin en önemli çıktılarından birisinin istihdam garantisi olduğuna dikkati çeken Ünverdi, “Mesleki ve teknik eğitimde 14-18 yaş aralığında öğrencilerin girdikleri mesleki alan doğrultusunda algılaması yüksek, ilgi, yetenek, psikomotor, koordinasyon ve simetri becerilerinin tespiti hususunda, el kol ve zekâ koordinasyonu mesleğin istediği oranda yeterli olabilen ve aritmetik akıl yürütmesinin de yeterli düzeyde olmasını gerektiren öğrenci gruplarından oluşması için GSO MEM’de MEBET uygulanıyor. Proje kapsamında, mesleki alanları belirlenen öğrencilerimiz, eşleştirilen firmalarda personel öğrenci olarak iş hayatıyla buluşuyor. Bölgede bir ilk olarak başlatılan projemiz ülkemizde rol model olmaya başladı. Şu ana kadar çok güzel dönüşler aldık. Firmalarımız, öğrencilerimizin aileleri ve öğrenciler projede yer almaktan dolayı çok memnunlar” şeklinde konuştu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir