• DOLAR 6.822
  • EURO 7.569
  • ALTIN 379.237
  • ...
“Süt içme konusunda toplumsal bilinç oluşturmalıyız”

Gaziantep Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan “Anneye Süt Bebeğe Can Projesi” kapsamında il genelindeki tüm hamile anne adaylarına her ay8 litre süt dağıtılacak. Bu kapsamda temsili olarak hamile anne adaylarına süt dağıtıldı.

Büyükşehir Belediyesi Meclis Salonu’nda düzenlenen törende konuşan Gaziantep Valisi Davut Gül, bu tür projelerin önemli olduğunu söyledi.

Okula giden çocuklara Milli Eğitim Bakanlığı ile Tarım ve Orman Bakanlığı iş birliğinde süt dağıtıldığını hatırlatan Gül, projenin hem Gaziantepli üreticilere hem süt tüketimi hem de bebek ölüm oranlarının azaltılmasına katkı sağlayacağını aktardı.

Konuşmasında projede emeği geçenlere teşekkür eden Gül, annelere süt dağıtılması projesinin diğer şehirlere de örnek olarak tüm Türkiye’ye yayılacağını ifade etti.

Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin de annelerin doğru beslenmediği takdirde bebeklerinin de sağlık sorunları yaşayabileceğini belirterek, anne sütünün önemine değindi.

Konuşmaların ardından programa katılan hamile anne adaylarına süt dağıtıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA) Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir