• DOLAR 5.933
  • EURO 6.556
  • ALTIN 297.83
  • ...
Gercüş Devlet Hastanesi hasta kabulüne hazır

Batman’ın Gercüş İlçe Devlet Hastanesi yeni yerine taşındı. Yapımı tamamlanan 30 yatak kapasiteli Gercüş Devlet Hastanesi yeni yerinde hasta kabul etmeye başladı. 

Konuyla ilgili açıklamalarda bulunan İl Sağlık Müdürü Dr. Mehmet Hakan Pamukçu, hastanenin son teknoloji cihazlar ile donatıldığını söyledi.

Hastane ile ilgili bilgiler aktaran Pamukçu, “30 yatak kapasiteli yeni hizmet binamız 7380 metrekare kapalı alan üzerine inşa edilmiş olup, 2 bloktan oluşmaktadır. Son teknolojik cihazlarla donatılan sağlık tesisinde 4 yataklı yetişkin yoğun bakım servisi, 4 makinalı hemodiyaliz ünitesi, röntgen odası, laboratuvar, 8 yataklı acil müşahede alanı, KBRN (kimyasal, biyolojik, radyolojik ve nükleer) ünitesi, 2 ameliyathane, 2 Adet TDL odası (Travay-doğum-lohusa) mevcuttur. Yatan hasta odaları iki kişilik olup, nitelikli yataklara sahip bulunmaktadır.” dedi.

Pamukçu konuşmasına şöyle devam etti, “2 dâhiliye, 1 kadın doğum, 1 çocuk, 1 anestezi ile 1 diş hekimi ve 1 diyetisyen poliklinik odalarından oluşan yeni hizmet binasında 5 uzman doktor, 8 pratisyen doktor, 1 diyetisyen, 42 sağlık personeli ve 44 idari personel(VHKİ, memur, şoför, hizmetli, temizlik, personeli, güvenlik) görev yapmaktadır. Amacımız sağlık alanında kaliteyi artırmak ve vatandaşın sağlık hizmetine ulaşımını daha da kolaylaştırmaktır. Yeni hastanenin Gercüş halkına ve hizmet alacak her vatandaşa hayırlı olmasını diliyoruz.” (Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir