• DOLAR 6.769
  • EURO 7.68
  • ALTIN 371.914
  • ...
​Salih Çelik’in taziyesi kabul ediliyor
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Böbrek ve karaciğer kanseri dolayısıyla tedavi gördüğü özel bir hastanede Hakk'ın rahmetine kavuşan dava adamı Salih Çelik, dün akşam saatlerinde vefat etti. Çelik'in taziyesi ailesi tarafından Diyarbakır'ın merkez Bağlar ilçesi Bağcılar Mahallesi'nde bulunan Temiran Yasevi’nde kabul ediliyor.

Hayatını İslami çalışmalara adayan dava adamı Çelik, İslami hizmetlerinden dolayı 90’lı yılların karanlık dönemini en çetin bir şekilde yaşamış bir şahsiyetti. Özellikle o dönemin postmodern darbe olarak adlandırılan 28 Şubat zulmü ve FETÖ yargısının verdiği hukuksuz kararları sonrası gözaltına alınmış, türlü türlü işkencelere maruz kalmıştı.

Gördüğü ağır işkenceler sonucu böbrek ve karaciğer kanserine yakalanan Çelik, uzun süredir tedavi görüyor, hastalığın verdiği rahatsızlıklarla mücadele ediyordu.

Dün saat 17.00 sularında Diyarbakır'da tedavi gördüğü özel bir hastanede Hakk'ın rahmetine kavuşan Çelik’in naaşı, Hazreti Muhammed Camii’nde kılınan namazının ardından Silvan’a bağlı Susa (Yolaç) köyündeki Susa Şehidleri Mezarlığında defnedildi.

Çelik’in vefatını duyan dava arkadaşları dünden bu yana taziyesinin kabul edildiği Temiran Yasevi’ne gelerek duydukları üzüntüleri dile getiriyorlar. (Ramazan Zeren, Mehmet Sait Çelik-İLKHA) 

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir