• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 367.09
  • ...
Chp'li İmamoğlu Vaadlerden Fabrika Ayarlarına Döndü!

FARUK KUZU – HABER YORUM

CHP’nin son uygulamalarını duyunca aklıma 23 Haziran seçimlerinden önce şahit olduğum bir diyalog geldi. İftar için davet edildiğimiz evde yemek sonrası çay faslında ev sahibinin akrabalarından biri ısrarla ( iktidarın inadına) CHP’ye oy vereceğini söylüyordu. Ev sahibi de oldukça nazik bir şekilde “Hayran bak bu parti şimdi göründüğü gibi değil. Şimdi dinden imandan vs. bahsederler ama seçim bittikten sonra gerçek yüzlerini gösterirler. O zaman da iş işten geçmiş olur!” diyordu.

İktidara içerlemiş olan kişi de kendine göre bazı şikâyetler dile getiriyordu. Ev sahibi “Şikâyetlerinde haklı olabilirsin. Ancak bunlar geçici ve dünyevi şeyler. Bu sol partinin yapacağı şeyler sadece dünyayla ilgili olmayacak, bunlar Din’le, Dindar’la uğraşacaklar, bunların yapılarında bu var!” diyordu.

İlanihaye seçimler oldu ve CHP; küskünlerin, kızgınların oylarıyla fark atarak kazandı. Zafer sarhoşluğu denilemeyecek bir hızla hemen işçi kıyımına başladı. Bununla yetinir denilirken Atatürkçü Düşünce Derneğinin şikâyetini kıymetli bilerek sakallı bir otobüs şoförünün sakalından yola çıkarak “Sakal bırakmak için doktor raporu şartı” getirdi.

Hızını alamayan CHP’li İmamoğlu, bi manevrayla İBB Tv’deki Cami logosunu kaldırarak yerine renkli duman figürü konuldu. LGBT renklerini andıran bir figür kullanılması ilginçti. Değiştirilen logonun Amerika merkezli Tedx ve World Happiness Summit ile birebir benzerliği ise dikkatlerden kaçmadı. Bununla toplumun nabzını ölçüp hazırlık yaptı. Durdu mu? Tabii ki hayır! Bu daha başlangıçtı. En son vatandaşların ibadetlerini rahat bir şekilde yapabilmeleri için Kadıköy’deki Uzunçayır metrobüs durağının yanında faaliyete geçirilen ve gün boyu ibadete açık olan mescidin kapıları kapatıldı. Gerekçe olarak ta 28 Şubat döneminden aşina olduğumuz bir söylem duyduk. Şöyle diyordu yetkililer:“Talep olması halinde açıldığı, onun dışındaki saatlerde mescidlerin kapalı olduğu” söylüyorlar. Mescidin çevresindeki esnaf ise daha önce mescidin gün boyu açık olduğunu, ancak son 15-20 günlük süre içerisinde bazı vakit namazları dışında mescidin kapılarının kapalı olduğunu belirtti”

Hatırlanacağı gibi 28 Şubatta da aynı gerekçeyle camilerin vakit namazları dışında kapatılması kararlaştırılmıştı.

Sözün Özü: CHP zihniyetinin değişmesini beklemek en basit anlatımla saflık olur. Hele hele HDP gibi İslam aleyhtarlığında sınır tanımayan bir partiyle can ciğer kuzu sarması olmuşsa!

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir