• DOLAR 8.509
  • EURO 10.283
  • ALTIN 499.97
  • ...
​"Obezite ile mücadelenin yolu spor yapmaktan geçer"
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Şahinbey Belediyesi, "Avrupa Hareketlilik Haftası" nedeniyle sağlıklı yaşam yürüyüşü, bisiklet turu, doğa yürüyüşü ve dağcılık gibi spor etkinlikleri düzenledi.

"Avrupa Hareketlilik Haftası" nedeniyle düzenlenen etkinliklerin ardından açıklamalarda bulunan Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, tüm vatandaşları spor yapmaya davet etti.

Şahinbey Belediyesi tarafından düzenlenen bisiklet turuna bisiklet sürerek destek veren AK Parti Gaziantep Milletvekili Müslüm Yüksel, "Bildiğiniz gibi bu hafta 'Avrupa Hareketlilik Haftası.' Bizler de farkındalık oluşturmak amacıyla Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ile beraber Yeşilvadi Millet Bahçesi'nde genç kardeşlerimizle birlikte bisiklet yolculuğuna çıktık. Bu etkinlikte emeği geçen Şahinbey Belediye Başkanımız Mehmet Tahmazoğlu ve ekibine teşekkür ederim." dedi.

Yüksel, bisiklet turu ile Yeşilvadi Millet Bahçesi'ndeki güzellikleri daha yakından inceleme fırsatı bulduğunu, tüm vatandaşların Yeşilvadi Millet Bahçesi'ni bisikletle mutlaka gezmeleri gerektiğini ifade etti.

"Obezite ile en iyi mücadele sağlıklı beslenmek ve düzenli spordur"

Şahinbey Belediye Başkanı Mehmet Tahmazoğlu, tüm vatandaşlara spor yapmalarını tavsiye ederek, "Sürekli gençlerimize ve vatandaşlarımıza spor yapmayı öneriyoruz. Sağlıklı beslenme, spor gerçekten çok önemli. Çünkü çağımızın hastalığı obezite ile en iyi mücadele etmenin yolu, sağlıklı beslenmekten ve düzenli spor yapmaktan geçiyor. En kolay yapacağımız sporların başında ise yürüyüş ve bisiklet geliyor. Şahinbey Belediyesi olarak düzenli olarak bisiklet turları ve sağlıklı yaşam yürüyüşleri düzenliyoruz. 'Avrupa Hareketlilik Haftası'nda da bu etkinliğimizi Yeşilvadi Millet Bahçemizde düzenledik. Vatandaşlarımıza spor yapma alışkanlığını kazandırmak istiyoruz. 'Spor Yap, Sağlıklı Kal' sloganıyla herkesi spor yapmaya davet ediyoruz. Yapmış olduğumuz spor tesisleri, bisiklet ve yürüyüş yollarıyla vatandaşlarımıza bu konuda yol gösteriyoruz. Bu çerçeve de 'Avrupa Hareketlilik Haftası' nedeniyle tüm vatandaşlarımıza spor yapmayı öneriyorum." dedi. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir