• DOLAR 6.769
  • EURO 7.634
  • ALTIN 366.99
  • ...
Bakan Ersoy TEKNOFEST’te

TEKNOLOJİ  SERVİSİ

Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, Türkiye’nin ilk ve tek havacılık, uzay ve teknoloji festivalini ziyaret etti.

TEKNOFEST İstanbul’u küçük yaştaki öğrencilerin ziyaret ettiğini görmekten dolayı büyük bir memnuniyet duyduğunu belirten Bakan Ersoy da Bakanlık standı ile festival alanına gezdikten sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulunarak,

“Bizim, küçük yaştan çocuklarımıza teknolojiyi sevdirmemiz gerekiyor. Teknolojiye gönüllü olmaları ve bu işe gönülden girmeleri gerekiyor.” dedi.

TEKNOFEST İstanbul’un yurt dışından da ziyaretçi alabilecek bir organizasyon olduğuna işaret eden Bakan Ersoy, bu tarz buluşmaları farklı etkinliklerle de süsleyip Türkiye’nin organizasyonel çekim noktalarından biri haline getirebileceklerini söyledi.

Organizasyonun daha da geliştirilerek uluslararası yapısının daha da artması gerektiğini konuşmasında vurgulayan Bakan Ersoy, emeği geçenlere teşekkür etti.

Basın mensuplarının SoloTürk ve Su-35 gösterisine ilişkin soruları üzerine oldukça etkilendiğini dile getiren Bakan Ersoy, “SoloTürk’ü daha öncede izleme şansım olmuştu ancak Su-35 oldukça etkileyici. Çok farklı manevra yetenekleri var. İnşallah Türkiye’nin de bu tarz uçakları olur. Alışılagelmiş uçaklardan değil.” dedi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir