• DOLAR 6.703
  • EURO 7.493
  • ALTIN 371.895
  • ...
Batman Üniversitesi'nde "Aşure Günü" etkinliği düzenlendi

Batman Üniversitesi, Muharrem Ayı’nda ‘Birlik, Beraberlik, Dayanışma ve Kardeşlik” temasıyla aşure günü etkinliği düzenledi.

Üniversite Rektörü Prof. Dr. Aydın Durmuş’un katılımı ile düzenlenen aşure günü etkinliğine üniversite öğrencileri, akademik ve idari personel katıldı.

Aşure günü etkinliğinde konuşan Durmuş, "Birlik, beraberlik, dayanışma ve kardeşlik temasıyla bu yıl geleneksel hale getirdiğimiz ve üçüncüsünü düzenlediğimiz etkinlik, ülkemizin birliğine, dirliğine ve kardeşliğine vesile olmasını Rabbimden dileyerek, bütün öğrenci ve personelimizin aşure gününü tebrik ediyorum. Aşure Muharrem Ayının en kıymetli günü ve gecesidir. Allah-u Teâlâ, birçok duayı aşure günü kabul etmiştir. Hazreti Adem'in tövbesinin kabul olması, Hazreti Nuh'un tufandan kurtulması, Hazreti Musa'nın Kızıldeniz'i geçmesi aşure günü gerçekleşmiştir. O nedenle aşure duaların kabul günüdür. Rabbim devletimizin ve milletimizin birliğini ve dirliğini korusun, bizlerin de dualarını kabul buyursun.” dedi.

Aşure günü etkinliği konuşmasından sonra Durmuş, aşurenin ilk kepçesini doldurarak öğrencilere ikram etti.(Mehmet Fatih Akgül-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir