• DOLAR 6.737
  • EURO 7.3
  • ALTIN 350.71
  • ...
PKK'nin kaçırdığı oğlu için 5 yıl sonra yine eyleme başladı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

HDP aracılığıyla PKK tarafından dağa kaçırıldığını belirttikleri çocuklarının geri getirilmesi için HDP Diyarbakır İl Başkanlığı önünde başlatılan oturma eylemi 10'nuncu günde sürüyor.

Eylemlere, bir aile daha katılması sayı 25'e yükseldi.

Oğlu Ömer Tokay’ın 2011 yılında BDP tarafından piknik bahanesiyle dağa kaçırıldığını belirten baba Mehmet Tokay, kaçırıldığı sırada oğlunun 14 yaşında olduğunu söyledi.

2014 yılında da annelerin Diyarbakır Büyükşehir Belediyesi önünde başlattığı eyleme katıldığını hatırlatan baba Tokay, o yıldan bu yana herhangi bir sonuç alamadığını kaydetti.

Evlat hasretiyle tutuştuklarını, bu nedenle bir kez daha eyleme katıldığını vurgulayan baba Tokay, çocuğunun geri getirilmesini istedi.

“2014 yılında 120 gün boyunca eylem yaptık”

Tokay, “Oğlum okul okuduğu sırada 14 yaşındayken 2011 yılında BDP tarafından Şırnak’ta piknik düzenlendi. Oda pikniğe gitti, bir daha gelmedi. 2014 yılında Diyarbakır Belediyesi önünde başlatılan eylemlere katıldık, çocuğumuzu istedik. O sıra televizyona çıkardılar, oğlumu düzenlediğimiz eylemle ilgili konuşturdular. Orada annesi ve babaannesini çok özlediğini söylüyordu. Tabi konuşurken baskı altında olduğu belliydi. Diyarbakır’da oturuyoruz, annesi ve babaannesi onun için çok üzülüyor. Onunla birlikte 8 çocuğum var. 2014 yılında yaptığımız eylemde 120 gün boyunca eylem yaptık. Bugün yine buradayım, düzenlenen eylemde oturuyorum. Ben oğlumu istiyorum.” dedi. (Mehmet Fatih Akgül, Ömer Adıgüzel-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir