• DOLAR 7.819
  • EURO 9.36
  • ALTIN 449.83
  • ...
Malaya Üniversitesinden ziyaret

Diyarbakır Teknik Bilimler MYO Elektronik ve Otomasyon Bölümü’nün davetlisi olarak, Malezya Kuala Lumpur’da bulunan Malaya Üniversitesi’nden Prof. Dr. Vannajan Sanghiran LEE, Dicle Üniversitesini ziyaret etti.

Dr. Lee, bağlanma ilişkisinin geliştirilmesinde uygun esneklik ve serbest bağlanma enerjisini kullanarak bilgisayar destekli protein tasarımından öğrenilen dersler konusunda hesaplamalı kimya, teorik fizik, biomoleküler malzeme tasarımı gibi geniş bir alanda etkileri bulunan çalışmalarını, Dicle Üniversitesi akademisyenleri ile paylaştı.

Dicle Üniversitesi Kimya, Fizik, Biyoloji, Eczacılık, Veterinerlik bölümlerinden ve Teknik Bilimler MYO ‘dan akademisyenlerin katılımıyla bilimsel bir etkinlik gerçekleştirildi.

Etkinlikte Dr. Lee; çalışmaları kapsamında protein dinamiklerinin daha iyi anlaşılabilmesi için geliştirmekte oldukları yeni algoritmalardan, HIV virüsünü bloklamak üzere tasarlanmış yeni antikor proteinlerin üretimine varan önemli gelişmeleri meslektaşlarıyla paylaştı. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir