• DOLAR 6.094
  • EURO 6.616
  • ALTIN 322.13
  • ...
Üniversite öğrencilerine aşure ikram edildi

Eğitim Bir-Sen Gaziantep Üniversitesi Temsilciliği, Muharrem ayı münasebetiyle üniversite bahçesinde binlerce öğrenciye aşure ikram etti.

Aşure ikramının ardından öğrencilere Muharrem ayının önemi ve aşure günü ile ilgili bilgiler verildi. Gaziantep Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Adil Öztekin'in Kur'an-ı Kerim tilavetinin ardından, İlahiyat Fakültesi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Mustafa Ünverdi de aşure gününün önemiyle ilgili bilgi verdi.

Etkinlikte konuşan Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, aşure geleneğinin yaşamasına vesile oldukları için Eğitim Bir-Sen Gaziantep Üniversitesi Temsilciliği yetkililerine teşekkür etti.

Gür, "Sendikamızın gerçekleştirdiği bu etkinlik, öğrencilerimizin hem bu kültürü görmelerini hem de Muharrem ayını hafızada tutmaları bakımından çok önemli. Aşurenin birleştirici bir rolünün olduğunu biliyoruz. Aşurenin içinde her rengin tadı olacak. Ama hepsinin toplamda da bir lezzeti olacak." dedi.

Eğitim Bir-Sen Gaziantep Üniversitesi Başkanı Prof. Dr. Habip Özkan ise aşurenin birlik, beraberlik ve kardeşliğin simgesi olduğunu belirtti.

Etkinlik yapılan duanın ardından sona erdi.

Etkinliğe, Gaziantep Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ali Gür, rektör yardımcıları Prof. Dr. Şehmus Demir ve Prof. Dr. Metin Bedir, Genel Sekreter Vekili Nuh Okumuş, Memur-Sen ve Eğitim Bir-Sen Gaziantep Şube Başkanı Ahmet Gök ile yönetim kurulu üyeleri, akademisyenler, öğrenciler ve üniversite çalışanları katıldı. (İbrahim Koçyiğit-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir