• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.135
  • ...
Filistin İçişleri Bakanlığı: Gazze'de tehlikeli bir girişimi engelledik

Gazze'deki Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı, Gazze kentinde geçtiğimiz günlerde gerçekleşen ve polis noktalarını hedef alan saldırılarla ilgili soruşturmada ilerleme sağladıklarını ifade etti.

El-Bezm, engellenen eylemlerin, sosyal dokuyu hedef aldığını ve Filistinli gruplar arasındaki ilişkilere darbe vurarak Gazze Şeridi'ni karmaşaya sürüklemeyi amaçladığını bildirdi.

Eylem planının ayrıntılarına ulaştıklarını belirten El-Bezm, "Ayrıntıları yakında halkımıza açıklayacağız." dedi.

Salı akşamı geç saatlerde Gazze kentinin batısında iki ayrı polis noktasını hedef alan bombalı saldırılarda 3 polis memuru şehid olurken, 3 polis memuru da yaralanmıştı.

Şehid polis memurları Çarşamba günü törenle toprağa verilirken, Filistin İçişleri ve Ulusal Güvenlik Bakanlığı saldırıların intihar eylemi olduğunu ve eylemcilerin kimliklerinin tespit edildiğini açıkladı.

İslami Direniş Hareketi (Hamas) Siyasi Birimi üyesi Halil El-Hayye, cenaze töreninde yaptığı konuşmada, saldırıların Gazze'nin huzur ve güven içinde olmasından rahatsızlık duyan işgalcilerin ve işbirlikçilerinin işine yaradığını söyledi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir