• DOLAR 6.87
  • EURO 7.728
  • ALTIN 391.991
  • ...
Siyonistlerin amacı Kudüs'teki Filistinli varlığına son vermek

Ürdün'ün başkenti Amman'da Kraliyet Kültür Merkezi'nde düzenlenen "Kudüs'ün Kültürel ve Toplumsal Altyapısı" başlıklı panelde konuşan Filistin Kudüs İşleri Bakanı Fadi El-Hedmi, işgal rejiminin Kudüs'teki Filistinli varlığına son vermek için bir savaş yürüttüğünü belirtti.  Sur Bahir'deki, Silvan'daki, Kalendiya'daki ve Filistinlilere ait diğer mahallelerdeki evlerinin yıkılmasının amacının, Kudüs'ün coğrafi ve kültürel görünümünü bozmak olduğunu dile getirdi.

El-Hedmi, işgal yönetiminin aynı zamanda asılsız gerekçelere dayalı ağır vergi yükleri yüklemek ve bu şehirde oturmak isteyenler hakkında ırkçı yasalar uygulamak suretiyle Kudüs'ün köklü ahalisini oradan çıkarmak için savaş verdiğini vurguladı.

El-Hedmi, işgal yönetiminin Kudüs'ün murabıtlığını yapacak olan Filistinlilere inşaat ruhsatı vermediğine dikkat çekti. Mescidi Aksa'nın çevresine elektronik kapılar yerleştirme savaşının arkasında da yine aynı gayenin yer aldığına işaret etti.

Ürdün'de Mescidi Aksa'nın yakılışının 50'nci yıldönümü münasebetiyle ve 2019 yılında Kudüs'ün İslam Kültür Başkenti ilan edilmesiyle irtibatlı olarak 2 gün süreyle Filistin Kültür Günleri düzenlendi. Programlara Filistin'den ve Ürdün'den araştırmacılar katıldı. Kudüs'le ilgili fotoğraf sergileri ve Kudüs'le ilgili panel düzenlendi. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir