• DOLAR 6.739
  • EURO 7.329
  • ALTIN 359.719
  • ...
Filistinli esirleri görmezden gelen Guterres'ten siyonist yanlısı açıklama

Guterres işgalci siyonist rejimin esirleriyle ilgili açıklamasında işgalci esirlerin Gazze'nin durumunu ele alan her raporda gündeme getirileceğini söyledi. Guterres konuyu BM Genel Kurulu'nun önümüzdeki ay gerçekleştireceği toplantılarda devlet başkanlarıyla yapacağı görüşmelerde de gündeme getireceğini ifade etti.

Guterres, Ortadoğu Özel Temsilcisi Nickolay Mladenov'dan da herhangi bir ittifak için Gazze'de rehin tutulan işgalcilerin serbest bırakılmasına dair 2474 sayılı BM kararının ruhuna uygun çalışma yapmasını isteyeceğini belirtti.

Guterres'in bu açıklamalarını Hamas'ın askeri kanadı durumundaki İzzettin Kassam Birlikleri tarafından esir tutulan Hedar Golden adlı işgalci askerin anne ve babasıyla görüşmesi esnasında yaptığı ifade edildi.

Golden'in Guterres'in açıklamalarından cesaret alan babası ve kardeşi de Netanyahu'dan işgalci esirlerin alınması için daha aktif çalışma yapmasını isteyerek "uluslararası toplum"un bu konuda Netanyahu'dan daha iyi çaba sarf ettiği iddiasında bulundular.

Guterres, Gazze'ye gayri meşru bir saldırı esnasında esir alınan işgalci askerlerin serbest bırakılması için bu derece büyük çabalar harcarken, işgal rejiminin zindanlarında evlerine baskınlar düzenlenerek esir alınmış 5 bin 700 Filistinlinin bulunduğu, bunlardan da bin kişinin hasta olduğu gerçeğini hiç görmek istemiyor. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir