• DOLAR 6.597
  • EURO 7.052
  • ALTIN 350.572
  • ...
Dağa kaçırıldığı belirtilen genç bulundu

Diyarbakır'da oğlunun HDP tarafından dağa kaçırıldığını belirten annenin, HDP il binasının önünde başlattığı oturma eylemi sonuç verdi.

En son HDP il binasına girerken görüldüğü ve HDP'liler tarafından dağa kaçırıldığı belirtilen 21 yaşındaki Mehmet Akar, polisin yaptığı operasyonlar neticesinde bulundu.

HDP il binası önünde oğlunun bulunup kendisine teslim edilmesine yönelik oturma eylemi başlatan anne Hacire Akar ve yakınlarının eylemi dördüncü gününde devam ediyordu.

Anne Akar, burada "Oğlum buradan çıkacak. Onu parklara götürüp konuşturmayın." diyerek oğlunun kendisine verilmesini istedi.

Edinilen bilgilere göre, en son PKK/HDP çizgisine yakın bir internet sitesine konuşan Mehmet Akar'ın görüntülerinden sonra polis geniş çaplı çalışma başlattı.

Polis, yapılan çalışmalar sonucu Mehmet Akar'a ulaştı. Bu haberin duyulmasıyla beraber HDP binasında hareketlilik başladı.

Devam ettirilen eylemi haberleştirmek üzere HDP il binası önünde beklemekte olan basın mensuplarını hedef alan HDP'liler, saldırı girişiminde bulundu. Bu duruma tepki gösteren ailelere de saldıran HDP'liler, yaşlı kadınları itekleyerek onları binadan uzaklaştırmaya çalıştı.

HDP'lilerin özellikle kadınlara yönelik tavrını fark eden polis müdahale ederek, olay yerinde güvenlik önlemlerini arttırdı.

Dört gündür kayıp olan Mehmet Akar'ın bulunduğu ve emniyette olduğu haberini teyit eden amca Abdullah Akar, "Kendisini gördük, sağlığı yerinde ve herhangi bir endişemiz kalmadı. Yeğenim şu an emniyettedir. Annesi de yanındadır. Eylemimiz de sona erdi." dedi.

Açıklamanın ardından aile eylemine son vererek il binasının önünden ayrıldı.

Mehmet Akar'ın ifadesi alınmak üzere emniyete götürüldüğü belirtildi.

(Ramazan Zeren-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir