• DOLAR 6.597
  • EURO 7.052
  • ALTIN 350.572
  • ...
Hamas: Mescid-i Aksa büyük bir tehlike ile karşı karşıya

Salah, Mescid-i Aksa'nın yakılışının 50'nci yıldönümü münasebetiyle yayınladığı bildiride, "Acımız hâlâ canlı. Çünkü Yahudi işgalcilerin baskınları devam ediyor." dedi.

Yahudi işgalcilerin Kurban Bayramı'nın ilk gününün sabahında Mescid-i Aksa'ya kalabalık bir şekilde baskın düzenlediğine dikkat çeken Salah, işgal rejiminin Mescid-i Aksa'yı zaman ve mekân olarak bölmeye çalıştığını kaydetti.

Salah, Mescid-i Aksa'nın altındaki kazı çalışmalarının, Kudüs'ü Yahudileştirme faaliyetlerinin ve yıkımların da devam ettiğini belirtti.

İngiliz işgalinden bu yana Filistin halkının baskılara ve zulme uğradığını söyleyen Salah, Filistinlilerin kutsal mekânlarını korumak ve topraklarını işgalden kurtarmak için her türlü fedakârlıkta bulunmayı sürdürdüğünü açıkladı.

Bölge halklarının da Kudüs'ü ve halkını desteklediğini bildiren Salah, "Mescid-i Aksa bugün büyük bir tehlikeyle karşı karşıya. Güçlerimizi birleştirmemiz gerekir." dedi.

Hamas lideri, Mescid-i Aksa'nın geçmişte de intifada ateşini yaktığını, ümmeti diriltecek ve işgalci düşmanı yakacak bir meşale olduğunu ifade etti. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir