• DOLAR 6.094
  • EURO 6.616
  • ALTIN 322.13
  • ...
"Mescid-i Aksa’da emrivaki yapma çabaları başarılı olamayacak"

Mescid-i Aksa’nın yakılışının 50’nci yıldönümü dolayısıyla Hamas'tan yapılan açıklamada,  Kudüs halkının direnişinin desteklenmesi istenerek, Mescid-i Aksa'nın Müslümanlar için ifade ettiği manaya yer verildi.

Mescid-i Aksa’nın Müslümanlara aidiyetinin ve kutsallığının, İslam ümmetinin inancının bir parçası olduğu, bu durumun tarihin değişmez gerçeklerinden biri olduğu kaydedilerek, siyonistlerin Mescid-i Aksa’da emrivaki yapma çabalarının başarısız olacağına yer verildi.

Bildiride, Batı Yaka ve Gazze Şeridi’nde, 1948’de işgal edilen topraklarda ve Filistin dışında yaşayan tüm Filistinlilerden direnişlerini sürdürmelerini istenerek; işgale ve işgalcilere karşı koymanın, Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı işgalden kurtarmanın tek yolunun direniş ve sabitelere sahip çıkmak, birlik ve bütünlüğü sağlamak olduğuna yer verildi.

Arap ve İslam ülkeleri halklarının, Kudüs halkının direnişini destekleme çağrısı yapılan açıklamada son olarak; Kudüslülerin maruz kaldıkları baskıların, yıkımların, gözaltı ve tehcir operasyonlarının Kudüs’ü ve Mescid-i Aksa’yı Yahudileştirme çabalarının bir parçası olduğu belirtilerek, Kudüs’ün coğrafi ve demografik yapısını değiştirmek isteyen işgalcilerin Kudüslüleri topraklarından atamayacaklarını dile getirildi. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir