• DOLAR 5.784
  • EURO 6.466
  • ALTIN 273.29
  • ...
​Umut Kervanı Çınar’da kurban eti dağıttı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Türkiye genelinde muhtaç ailelere yardımlarda bulunan Umut Kervanı Vakfı, Diyarbakır’ın Çınar ilçesinde daha önceden tespit ettiği 420 aileye kurban eti ulaştırdı.

Vakıf gönüllülerinden oluşan ekipler, kesilen kurban etlerini parçalar haline getirdikten sonra eşit ağırlıkta poşetlere koydu. Yardım poşetlerine doldurulan etler fakir ailelere dağıtılmak üzere arabalara yerleştirildi.

Vakıf gönüllülerinden oluşan ekipler ile kampanyaya gönüllü olarak destek veren gençler, mahalle mahalle dolaşarak daha önceden tespit edilen fakir ailelere kurban etlerini dağıttı.

Konu hakkında açıklama yapan Umut Kervanı Çınar temsilcisi Vedat Aydın, "Çınar Umut Kervanı olarak her sene yaptığımız gibi bu senede Kurban Bayramının ikinci günü kurbanlarımız kestik. Vatandaşların, hayır sahiplerinin bize emanet olarak verdikleri kurbanları tespit ettiğimiz ihtiyaç sahibi aileleri dağıttık. Bu yıl Çınar içerisinde 420 aileye kurban eti ulaştırdık." ifadelerini kullandı. (İLKHA)Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir