• DOLAR 6.709
  • EURO 7.362
  • ALTIN 343.65
  • ...
Umut Kervanı Siirt'te kurban eti dağıtımına başladı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Kesilen kurban etlerini parçalar haline getiren ve eşit ağırlıkta poşetlere koyan Umut Kervanı gönüllülerinden oluşan ekipler, mahalle mahalle dolaşarak daha önceden tespit edilen fakir ailelere kurban etlerini dağıttı.

Umut Kervanı olarak yaptıkları yardımlarla ilgili açıklamalarda bulunan Siirt Umut Kervanı Başkanı Fahrettin Dayan, "Siirt Umut Kervanı olarak yaklaşık 15 gündür sürdürmüş olduğumuz kurban çalışmalarının bugün sonucuna ulaşmış bulunuyoruz." dedi.

Kendilerine vekâlet yoluyla veya bizzat kurbanlarının başında durarak kurbanlarını fakir ailelere bağışlayan hayırseverlere teşekkür eden Dayan, "Derneğimize şu anda yaklaşık 150 aileye yakın muhtaç ve fakir aile kurban eti için başvuru yapmış durumdadır. İnşallah kesim biter bitmez etleri paketleyip yardıma muhtaç ailelere ulaştıracağız. Kurban bağışında bulunan hayırsever kardeşlerimizden Allah razı olsun diyor ve her zaman desteklerini beklediklerimizi ifade ediyoruz. Gerçekten bu hayırseverler çok önemli hayra ortak olmuşlardır. Bizim toplum olarak bu tür hayırlarda yarışmamız gerekiyor." diye konuştu. (Murat Orhan-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir