• DOLAR 5.745
  • EURO 6.353
  • ALTIN 270.97
  • ...
Umut Kervanından Midyat'ta kurban eti dağıtımı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

 

Midyat’ta fakir ve muhtaçlara yaptığı yardım faaliyetlerinden dolayı takdir toplayan Midyat Umut Kervanı, “Kurbanlarınız yetim, muhtaç ve fakire umut olsun” sloganıyla Kurban Bayramı'nda yüzlerce ailenin yüzünü güldürdü.

Teşrik tekbirleriyle bir kesimhanede vekâleten kesilen kurbanların etleri, önceden tespit edilen Midyat merkez ve mahallelerinde yetim, fakir ve muhtaç yüzlerce aileye ulaştırıldı.

Kurban faaliyetleri hakkında konuşan Midyat Umut Kervanı temsilcisi Nureddin Ayyıldız, hayırseverlerin vekâleten verdikleri kurban etlerini fakir ve muhtaç ailelere ulaştırdıklarını söyledi.

Midyat Umut Kervanı olarak önemli çalışmalarından birinin Kurban Bayramı’nda fakir ve muhtaçlara kurban etini dağıtmak olduğunu ifade eden Ayyıldız, "Midyat Umut Kervanı olarak 2019 yılı kurban kesim ve dağıtım organizasyonunu yaptık. 35 küçük ve 1 büyükbaş hayvan kestik. Yaklaşık olarak 500 fakir ve muhtaç aileye ulaştırdık. Kurbanlar yardımlaşmadır. Özellikle bazı muhtaç ailelerimiz bayramdan bayrama kırmızı et yemektedirler. Birçok aile kurban eti ulaştırmamız için yolumuzu gözlemektedir. İnşallah bu organizasyonumuzla fakir ve muhtaç ailelerin yüzünü güldürmüşüzdür. Allah-ü Teâlâ bütün hayırseverlerden, kurban bağışı yapanlardan razı olsun. Bizler her zaman bu tür çalışmalar için hazırız. Fakir ile zengin arasında bir köprüyüz. Muhtaçların yüzünü her zaman güldürmeye, fakirlere muhtaçlara umut olmaya devam edeceğiz inşallah." dedi.  (Süleyman Tunç-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir