• DOLAR 5.771
  • EURO 6.371
  • ALTIN 270.26
  • ...
Bu köy kurbanda örnek bir köy!

Köyde, yıllardır sürdürülen dayanışma ve yardımlaşma geleneği bu yılda devam ettirildi.

Kurbanlar köy meydanında kesildikten sonra kasaplar tarafından doğrandı ve liste yapılarak nüfus oranına göre eşit şekilde dağıtıldı.

Köyde kesilen tüm kurbanların eti toplandıktan sonra, her eve kurban etinin girmesi amacıyla kesen kesmeyen ayrımı yapılmadan tüm ailelere dağıtıldı.

Köy İmamı Nihat Çam, “Bizler her yıl Kurban Bayramı'nda köy meydanında kurbanlarınızı bir araya getirerek tekbirler eşliğinde keseriz. Kesilen etleri karıştırarak hane sayısına denk gelecek şekilde eşit paylara böleriz ve bütün hanelere dağıtırız. Böylece hem kutlu bir ibadeti yerine getirmiş olur hem de kesilen hayvanın etinden zengin fakir ayrımı yapmaksızın herkesin istifade edeceği bir ortam hazırlarız.” dedi.

Çam, “Kendimizden sonraki nesle bu kutlu ibadetin önemini, değerini ve bilincini vermek istiyoruz. Bu şekilde yetişen gençler, sıra onlara geldiği zaman da aynı duygu ve düşünceler çerçevesinde bu ibadeti yerine getirir ve Allah'a yakın olmanın vesilesi olan kurban ibadetini her daim canlı ve zinde tutarlar. Temennimiz bu güzel davranışın diğer bölgelere de örnek olmasıdır.” ifadelerini kullandı. (Ramazan Zeren-İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir