• DOLAR 8.671
  • EURO 10.358
  • ALTIN 494.407
  • ...
Avrupa Yetim Eli Kenyalı muhtaç ailelerin yanında
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Dünyanın birçok ülkesinde yetim giydirme programları düzenleyen Avrupa Yetim Eli, Afrika'da bulunan Kenya ülkesinin Garissa şehrine bağlı Mororo ilçesinde 100 ihtiyaç sahibi aileye gıda, yüzlerce muhtaç ve yetim çocuğa ise bayram öncesi giyim yardımında bulundu.

Yıl boyu yardım faaliyetlerini sürdüren Avrupa Yetim Eli, dünyanın birçok yerinde yetim giyindirme faaliyetlerini sürdürürken bayram arifesinde Kenyalı muhtaç ve yetimleri giyindirerek mutlu etti.

Kurban Bayramı arifesinde Kenya'ya vardıkları gibi gıda dağıtımında bulunup yetimleri giyindirdiklerini belirten Avrupa Yetim Eli Gönüllüsü Nizamettin Aygan, 15 Ağustos'a kadar Kenya'da yardım çalışmalarında bulunacaklarını söyledi.

Aygan, "Avrupa Yetim Eli orak bayram öncesi Kenya'ya geldik. Hayırseverlerimizin destekleriyle gıda yardımında bulunduk. Bu vesileyle muhtaç ailelere çiftçe bayram yaşattık. Rabbim hayırseverlerimizin yaptıkları hayırları kabul ve makbul eylesin. Hayırseverlerimizin duyarlılığı takdire şayandır. Buradaki muhtaç kişiler bizi gördükleri zaman çok mutlu oluyorlar." dedi.

Yüzlerce yardıma muhtaç ve yetim çocuğa giyim yardımında bulunduklarını aktaran Aygan, "Muhtaç ailelere gıda paketlerimizi dağıttıktan sonra yetim, muhtaç ve kimsesiz olan çocuklara da bayramlık giyim yardımında bulunduk. Bayram öncesi bu çocuklara bir bayram daha yaşattık. Bu çocukların ihtiyacını bayram öncesi gidermenin mutluluğunu yaşıyoruz." ifadelerini kullandı. (Mehmet Sait Çelik –İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir