• DOLAR 7.238
  • EURO 8.626
  • ALTIN 478.553
  • ...
Mardinlilerden 3 dilde Kurban Bayramı mesajı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

 

Kurban Bayramı ilgili duygu ve temennilerini 3 dilde (Türkçe, Kürtçe, Arapça) İLKHA aracılığıyla dile getiren siyasi parti temsilcileri, STK’lar ve vatandaşlar, özellik bu bayramın zulüm altındaki Müslümanlara kurtuluş vesilesi olmasını diledi.

Kurban Bayramı mesajları şöyle:

HÜDAPAR Kızıltepe İlçe Başkan Yardımcısı Abdullah Kavan: Öncelikle Rabbim, Müslümanların etmiş olduğu duaları ve kesmiş olduğu kurbanları kendi makamında kabul etsin. Şunu ifade etmek gerekir ki, ümmet bugün toplum olarak da kurban ödüyor. Rabbim, bu kurbanları ümmetin birlikteliğine sebebiyet versin ve bu manzaraların yaşanmaması adına da ümmeti bir araya getirecek kurban bayramlarını ve diğer bayramları bizlere nasip etsin. Bütün ümmetin Kurban Bayramı mübarek olsun.

Dost-Der Başkanı Fesih Memiş: Kurban Bayramı’nın hayırlara vesile olmasını diliyorum ve bu bayramın dünyanın dört bir tarafında zulme duçar kalan mazlumların kurtuluşuna, acıların dinmesine vesile olmasını Allah’tan temenni ediyorum.

İmam M. Salih Çalka: Bu Kurban Bayramı’nın İslam âlemine güzellikler getirmesini Allah’tan niyaz ediyorum. Aynı zamanda İslam ülkelerinde yaşanan zulümlerin, akan kanın durması için yüce Rabbimizden niyaz ediyorum.

Mardin Gazeteci ve Yazarlar Cemiyeti Başkanı Abdulkadir Üründü: Hazreti İbrahim’in sadakatini, Hazreti İsmail’in teslimiyetini en güzel şekilde ifade eden Kurban Bayramına bir kez daha erişmenin mutluluğunu ve huzurunu yaşıyoruz. Basın mensupları başta olmak üzere Mardinli vatandaşlarımızın Kurban Bayramını kutluyorum.

Ali Ertaş, Fatih Eren, Mehmet Yertüm ve Mustafa Atasayar isimli vatandaşlar da Kurban Bayramını tebrik ederek hayırlara vesile olması temennisinde bulundu. (M. Salih Keskin- İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir