• DOLAR 6.777
  • EURO 7.394
  • ALTIN 359.309
  • ...
''Operasyonu Engelleriz!''

Doğruhaber  /  Faruk Kuzu - Haber Yorum

Bu günlerde bir ABD heyeti daha Ankara’da bulunuyor. On bin kilometre öteden geliyor bu heyet. Neden mi? Tabi ki ABD’nin ulusal çıkarlarını korumak için!!!

ABD’nin Kuzey Suriye’de ne gibi çıkarı olabilir sorusu eksik kalıyor. ”Ulusal Çıkarlarımız” diyorlar. Biz de öyle soralım: “ABD’nin Kuzey Suriye’de ne gibi ulusal çıkarları var ki YPG’yi bu kadar çok kolluyor. Hatta Türkiye’yi kaybetme pahasına.” YPG Pkk’nin kendini anlatırken kullandığı sol jargonda bol miktarda “Anti Emperyalist- Anti Amerikancı- Anti Kapitalist” söylemler aşikar olmasına rağmen biz burada efendim “Bu ne perhiz bu ne lahana turşusu? Demeyeceğiz. Aksine Emperyalist ve Kapitalist ABD ile olan ahbaplığını kutlayacağız. Öyle ya; bu örgüt ya herhangi bir İslam Ülkesiyle bu kadar haşır neşir olsaydı herhalde verdiği üzüntü kat be kat fazla olurdu.

ABD son günlerde yardımını hem daha açık hem de daha fazla yapmaya başladı. Peki niye? Kısaca yazacak olursak:

-Çünkü ABD’nin YPG/PKK desteği taktiksel değil stratejiktir. Eğer taktiksel hareket edilseydi Türkiye’nin Avrasya Bloğuna bu kadar çok yanaşmasına mahal verilmezdi.

-ABD’deki Ulusalcılar ile Küreselcilerin hemfikir oldukları noktalardan biri de: Dünyadaki ülke sayısının artırılması gerekliliğidir. Bu plana göre zamanın ABD Dış İşleri Bakanı Condoliza Rice Ortadoğu ülkelerinin çok daha küçük parçalara bölüneceğini ilan etmiş sonraki yıllarda yaşanan gelişmeler (Körfez Savaşları ve Arap Baharı) bu planın yürürlüğe konulma aşamaları olarak görülmesine sebep olmuştu.

-ABD, YPG/Pkk’yi Kara Ordusu gibi kullanma avantajından istifade ediyor. Ülkesine kendi askerinin cesetleri daha az gitmeye başladı.  Böylece iç siyasette baskı yapan önemli bir etkenden kurtulmuş oluyor.

-YPG/Pkk düzenli bir orduya dönüştürülebilse önce “Özerk bir bölge” tahsis edilecek sonra bu bölge çevre ülkeler için bir tehdit unsuruna dönüştürülecek. Burası bu örgütün lojistik ve eğitim üssü yapılacak, böylece “Etnik Kaos” senaryoları işletilecek.

-Başta Müslüman Kürd Milleti olmak üzere bu bölgeye Ateist-Komünal yaşam tarzı sunulacak, dayatılacak!

-ABD, şimdi YPG/Pkk’nin varlığını güçlendirebilirse 5-10 yıl sonra bu organize gücü önce halkın inancına musallat edecek sonra çevre ülkelere karşı bir şantaj aracı olarak sürekli masaya sürecektir.

-YPG/Pkk’yi bilinçli olarak Kürd halkının hamisi ve temsilcisi gibi gösteriyorlar, oysa bu örgüt temel felsefesi olarak Marksist-Leninist bir örgüt olduğunu her fırsatta dile getirmektedir.

-YPG/Pkk ABD için biçilmiş kaftan gibidir. Hem ideolojik hem de yaşam tarzlarında ikisi de gerekli esnemeleri yapmakta hiçbir sakınca görmezler.

-ABD Savunma Bakanı Esper ilk defa Türkiye’nin beklenen operasyonu için “Operasyonu Engelleriz” ifadesini kullandı.

Hatırlanacağı üzere Trump olası operasyon için daha önce “Türkiye ekonomisini mahvetmekle” tehdit etmişti. Yani şu mesajı veriyorlar “ YPG/ Pkk bizim için işte bu kadar önemli!”

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir