• DOLAR 7.292
  • EURO 8.536
  • ALTIN 477.149
  • ...
AB'den BM'ye ''Libya'' desteği

AB Dış İlişkiler ve Güvenlik Politikaları Yüksek Temsilcisi Federica Mogherini, Salame'nin, Libya'da taraflara Kurban Bayramı'ndan önce ateşkes ve daha sonra ilgili ülkelerin katılımıyla üst düzey uluslararası toplantı düzenlenmesi çağrısına ilişkin deklarasyon yayımladı.

AB ve üye devletlerin, "Libya'daki tarafların sürekli ateşkes ve BM ile kolaylaştırılmış bir siyasi sürece geri dönme taahhüdünde bulunması" talebinde birleştiğini kaydeden Mogherini, "AB ve üyeleri, Salame'nin Kurban Bayramı'nı vesile kılarak yaptığı ateşkes çağrısını memnuniyetle karşıladı. Bu tedbirler, barış yolunda ilk adımı oluşturabilir." ifadelerini kullandı.

Mogherini, Libya'daki krizin askeri yollardan çözülemeyeceğini belirterek, özellikle sivillerin korunmasının önemine işaret etti.

Tüm BM üyelerine Libya'nın barış ve istikrarına katkı yapmaları çağrısında bulunan Mogherini, ayrıca Libya'daki tarafları da terör ve suç örgütleri ile iş birliği yapmamaları konusunda uyardı.

BM Libya Özel Temsilcisi Salame, Libya'da taraflara Kurban Bayramı'ndan önce ateşkes ve daha sonra ilgili ülkelerin katılımıyla üst düzey uluslararası toplantı düzenlenmesi çağrısında bulunmuştu.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir