• DOLAR 5.788
  • EURO 6.404
  • ALTIN 271.88
  • ...
"NESİLLER NAMAZLA İHYA OLUR"

MEHMET SAİT ÇELİK

Kur'an Nesli Platformu'ndan namaz çağrısı

"NESİLLER NAMAZLA İHYA OLUR"

Kur'an Nesli Platformu'nun her yıl "Ağustos Ayı Namaz Ayı" temasıyla başlattığı programların startı verildi. Her yıl, "Namaz Ayı" olarak ilan edilen Ağustos ayında startı verilen programlarda 15 günlük bir namaz eğitimi veriliyor. Namaz eğitimi programlarıyla ilgili açıklamalarda bulunan Kur'an Nesli Platformu Koordinatörlerinden Mehmet Emin Sütçü, velilere çağrıda bulunarak, çocuklarını namaz programlarına göndermelerini istedi. Amaçlarının topluma faydalı bireyler yetiştirmek olduğunu belirten Sütçü, velilerin en büyük endişelerinin, çocuklarının Rabbleriyle buluşması olması gerektiğine dikkat çekti.

Kur'an Nesli Platformu'ndan namaz çağrısı  "NESİLLER NAMAZLA İHYA OLUR"

"NAMAZ İMANDAN SONRA EN BÜYÜK HAKİKATTİR"

Namazın imanın en büyük göstergesi olduğuna dikkat çeken Sütçü, "Namaz, imandan sonra en büyük hakikat ve imanın en büyük göstergesidir. Namaz, isyana ve tuğyana kapılmış, türlü türlü manevi hastalıklara müptela olmuş ümmetin reçetesidir. İnsanlığın içinde bulunduğu bu helaket ve felaket asrının yaşattığı bunalım ve buhranlardan kurtulmanın yegâne yolu namaza sarılmaktır. Karşımızda alevleri göklere yükselmiş bu yangını söndürmenin yolu her vesile ile iman hakikatlerine sarılmak ve imanın en büyük nişanesi olan namazı hayatın merkezine koymaktır." dedi.

Kur'an Nesli Platformu'ndan namaz çağrısı  "NESİLLER NAMAZLA İHYA OLUR"

"TARİH ŞAHİTTİR Kİ BİZİM EN BÜYÜK GÜCÜMÜZ İMANIMIZDIR"

Özünü terk etmiş ve adeta batının esiri olmuş bu ümmetin, namazla kıyam etmesi gerektiğine değinen Sütçü, "Nesiller namazla ihya olur. Bu halden kurtulmak için Allah'tan sabırla ve namazla yardım dilemeliyiz. Aslına bakarsanız, bu bir genel seferberlik çağrısıdır. Saldırı ve tehlike büyüktür. Eğer bu darbe başarıya ulaşırsa bu ümmet bir daha gün yüzü göremez.  Herkes toparlansın. Bu kez meydanlara değil, seccadelerin başına. Selalar gibi ezanların da çağrısına kulak verip camilere koşalım. Tarih şahittir ki bizim en büyük gücümüz imanımızdır ve dayandığımız Rabbimizdir. Selahaddin-i Eyyubi nasıl ki 'Kudüs'e neden yürümüyoruz?' diyen birine, 'Cuma namazına gelenler sabah namazına geldiği vakit Kudüs'e yürüyeceğiz.' cevabını vermişse; biz de diyoruz ki İslam beldelerinin kurtuluşu, üç-beş ihtiyarla sınırlı namaz saflarımızın, gençlerle dolması, sıklaşması ve çocuklarla şenlenmesinden geçer.  Bilinmelidir ki; teknik ve askeri atılımlardan önce manevi atılımlar gereklidir." diye konuştu.

"BIRAKABİLECEĞİMİZ EN BÜYÜK MİRAS NAMAZ SEVGİSİDİR"

Anne babalara çağrıda bulunan Sütçü, sözlerini şöyle sürdürdü: "Gelin namazlarımıza daha çok sarılalım ve çocuklarımıza namazı öğretelim. Onları camilerle buluşturalım. Onlar da namazla donanarak bu ümmete can getirsinler, yakıt olsunlar. Onların dünyevi istikbaline çabaladığımız gibi ebedi hayatları için de çaba sarf etmiyorsak,  onları okula uyandırdığımız gibi namaza da uyandırmıyorsak büyük bir gafletteyiz demektir. Bilinmelidir ki çocuklarımıza bırakabileceğimiz en büyük miras namaz sevgisidir. Çünkü namaz cennetin anahtarıdır. Hangi makam ve mevki veya mal ve mülk cennet değerindedir acaba?"

Kur'an Nesli Platformu'ndan namaz çağrısı  "NESİLLER NAMAZLA İHYA OLUR"

"NAMAZ EĞİTİM PROGRAMLARIMIZA ÇOCUKLARIMIZI BEKLİYORUZ"

Sütçü, "Kur'an Nesli Platformu olarak bizler bu ulvi gayelerle her zamanki çabalarımızı bu ayda sıklaştırarak 'Ağustos Ayı Namaz Ayı' diyerek her yıl, geleceğimiz olan çocuklarımıza namazı öğretmek için ülke geneli programlar gerçekleştirmekteyiz. Bu yıl da inşallah 7-10 yaş arası çocuklarımıza namazın öğretileceği bu programlar, başta camiler olmak üzere imkânlarımızın el verdiği her yerde icra edilecektir. Bu ay genelinde, birçok il ve ilçede düzenleyeceğimiz 15'er günlük namaz eğitim programlarımıza ve final etkinliklerine tüm halkımızın desteğini ve de çocuklarımızın katılımını bekliyoruz. Gayret bizden tevfik Allah'tandır. Duamızın ve davamızın sonu âlemlerin Rabbi olan Allah'a hamd etmektir." ifadelerini kullandı. (İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir