• DOLAR 6.863
  • EURO 7.774
  • ALTIN 396.959
  • ...
Silopi'de hafızlık merasimi heyecanı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Silopi İlçe Müftülüğü bünyesinde faaliyet yürüten Hazreti Ali Kız Hafızlık Kur'an Kursunda okuyan 5 kız, 2 yıl süreyle Kur'an'ı Kerim'in tamamını ezberleyerek hafız oldu.

İlçe Müftülüğü tarafından hafızlar için icazet merasimi düzenlendi.

Kur'an'ı Kerim tilavetiyle başlayan program, İlçe Müftü Vekili Mesut Aslan'ın açılış konuşmasıyla devam etti. Seslendirilen ilahilerin ardından salavatlar eşliğinde sahneye davet edilen kızlara icazetleri verildi. İlçe Kaymakamı Işıktaş, hafızlara hayırlı olsun dileklerinde bulunarak hediye takdim etti. Okunan duaların ardından merasim sona erdi. İlçede ilk defa yapılan hafızlık merasimi vatandaşların takdirini topladı.

İlçe Müftü Vekili Mesut Aslan, merasimin Silopi için hayırlara vesile olmasını dileyerek hafızların, tefsir, hadis ve fıkıh ilimlerine yönelmeleriyle toplum için hayırlı bir Müslüman profili oluşacağını ifade etti.

Aslan, tarihten bu yana yoğun bir şekilde ezberlenen tek kitabın Kur'an'ı Kerim olduğunu anımsatarak, Kur'an'ın Müslümanlar için bir anayasa olduğuna vurgu yaptı.

Son olarak Aslan, hafızların yozlaşan toplumun düzeltilmesinde önemli rol oynadığına dikkat çekti.

Merasime, İlçe Kaymakamı Sezer Işıktaş ile eşi Tuğba Işıktaş, Başverimli Belediye Başkanı Medeni Tatar, emekli İlçe Müftüsü Hüseyin Elçi, hafızların yakınları ve vatandaşlar katıldı. (Ahmet Uçar - İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir