• DOLAR 6.97
  • EURO 8.224
  • ALTIN 442.558
  • ...
Suud, Tutuklu İlim Adamlarına İşkence Ediyor

Ünlü Suudi Şeyh Ali El Ömeri’nin hapishanede ağır işkenceye maruz kaldığı ortaya çıktı.

Suudi Arabistan’da  düşünce tutuklularıyla ilgili önemli paylaşımlarda bulunan ‘vicdan mahkumları’ isimli Twitter hesabı, Şeyh Ali El Ömeri’nin Mayıs ayında ağır işkenceye maruz kaldığını duyurdu.

Ali El Ömeri’nin, daha önce de işkenceye tabi tutulduğu belirtilirken, son işkencenin diğer işkencelerden daha şiddetli olduğu aktarıldı.

Suudi Arabistan’dan yayın yapan Suudi 24 televizyonu, 24 Mayıs 2018’de Twitter hesabından Şeyh Ali El Ömeri’nin terörist olduğunu kabul ettiği röportajını yayınlamaya hazırlandıklarını duyurmuştu.

Suudi 24 televizyonu, Ali El Ömeri’nin röportajında Şeyh Selman El Avde, Avaz El Karni, Abdulaziz El Fevzan ve Cemal Kaşıkçı’nın da terörist grubun üyesi olduğunu açıkladığını aktarmıştı.

Röportajın Mayıs 2018’de tanıtımı yapılmış, Cemal Kaşıkçı’nın katledilmesi nedeniyle yayınlanmamıştı.

Vicdan Mahkumları isimli Twitter hesabı,  Suudi güvenlik güçlerinin mahkumları işkence, ailelerine zarar vermek ve müebbet hapisle tehdit ederek yalan itiraflarda bulunmalarını sağladığını vurguluyor.

Ali El Ömeri, çok sayıda ilim adamı ve aktivistle birlikte Eylül 2017’de tutuklanmıştı. Savcılık, terörle suçlanan Ali El Ömeri’nin idamını istemişti.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir