• DOLAR 6.968
  • EURO 8.228
  • ALTIN 441.901
  • ...
Terörist israil ; Artık ayak bileklerinden vuracağız!

İsrail'de yayımlanan Jerusalem Post gazetesinin haberine göre İsrailli yetkili, "Amacımız bu olmasa da, diz üstüne ateş edilmesinin pek çok protestocunun ölümüne yol açtığı anlaşıldı" dedi.

"ÇOK SAYIDA PROTESTOCUNUN ÖLDÜĞÜNÜ ANLADIK"

Üst düzey bir İsrailli yetkili kararın, çok sayıda protestocunun hayatını kaybettiğinin anlaşılmasının ardından alındığını söyledi.

KESKİN NİŞANCILAR GAZZE SINIRINDA

Siyonist İsrail ordusu, Gazze Şeridi'nin İsrail sınırındaki tel örgünün önünde düzenlenen haftalık protestolara müdahale etmeleri için onlarca keskin nişancıyı görevlendiriyor.

10 HAFTALIK EĞİTİM ALAN KESKİN SNIPER'LAR

 Yetkiliye göre, "hedefi tutturamayan ya da profesyonel, davranışsal veya zihinsel sorunu olan bir keskin nişancı" görevden alınıyor.

ALINAN KARAR ELEŞTİRİLDİ: TEL ÖRGÜNÜN ARKASINDAKİLER DE İNSAN

İsrailli İnsan Hakları Örgütü B'Tselem ise İsrail ordusunun politika değişikliğinin de insani olmadığını belirtti.

Örgütten yapılan açıklamada, "(Bu değişiklikle) ordunun insan hayatına büyük değer verdiği çıkarımının kesinlikle yapılmaması gerekiyor. Tersine bu, ordunun bilinçli olarak tel örgünün diğer tarafında duranları insan olarak görmemeyi seçtiğini gösteriyor. Yüksek Mahkeme, naif bir biçimde bu uygulamayı kabul etti. Hem ordu hem de mahkeme bu suç içeren politikadan sorumlu" dedi.

GAZZE SINIRINDAKİ GERİ DÖNÜŞ PROTESTOLARI

Filistinliler, 30 Mart 2018'den bu yana, Gazze Şeridi'nin İsrail sınırında 12 yıldır devam eden ablukanın kaldırılması için "Büyük Dönüş Yürüyüşü" eylemleri düzenliyor.

Gazze Şeridi'ndeki Filistin Sağlık Bakanlığı protestoların başladığı tarihten beri yaklaşık 300 Filistinlinin hayatını kaybettiğini, 22 bininin ise yaralandığını duyurdu.

Birleşmiş Milletler İnsani Yardım Koordinasyon Ofisi (OCHA), protestoların ilk yılında, 7 bin 246'sı gerçek, 773'ü plastik mermiyle olmak üzere 29 bin 187 Filistinlinin yaralandığını açıkladı.

BM, yaralananların 5 bin 778'inin çocuk olduğunu kaydetti.

Sınır Tanımayan Doktorlar örgütü, Ocak ayında yayımladığı raporda, İsrailli güvenlik güçlerinin ateş açması sonucu hayatını kaybedenlerden yüzde 90'ının, vücutlarının alt bölgesine aldıkları yaralar nedeniyle öldüklerini bildirmişti.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir