• DOLAR 5.96
  • EURO 6.56
  • ALTIN 301.07
  • ...
Kuran kursu öğrencilerine trafik eğitimi

Seminerde, Kur'an kursu öğrencilerine genel trafik kuralları, emniyet kemeri kullanmanın önemi, emniyet kemeri kullanılırken dikkat edilecek hususlar, yolun karşısına geçiş kuralları, güvenli bisiklet sürme, kask kullanımının, yaya güvenliği ve trafik işaretleri konularında bilgiler verildi.

Elazığ Emniyet Müdürlüğü Trafik Tescil ve Denetleme Büro Amirliğinde görevli polis memuru Mustafa Tetik tarafından eğitici ve öğretici slaytlar eşliğinde gerçekleşen programı öğrenciler ilgi ile takip etti.

Bu güne kadar Elazığ’da 25 Bin öğrenciye trafik eğitimi verdiklerini belirten Mustafa Tetik, “Seminerlerdeki amacımız, çocuklarda trafik olgusu, trafik kültürü oluşturarak sosyal çevrelerinde bu davranışlarıyla örnek olmalarını sağlamaktır” dedi

İçişleri Bakanlığı, Milli Eğitim Bakanlığı ve Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından ortaklaşa yürütülen “Trafik Dedektifleri” projesi yürütülüyor. Bu çerçevede yürüttükleri “Bu Yolda Hep Birlikteyiz” kampanyası ile çocuklara bu tür eğitimler verdiklerini belirten Tetik, “aynı zamanda hatalı sürücülere karşı da “Kırmızı Düdük” uygulamasını yaygınlaştırdık.” ifadelerini kullandı.

Slaytlar eşliğinde güvenilir ve huzurlu bir trafik, yayaların uyması gereken kurallar, trafikte güvenli yolculuk ve güvenli oyun alanları başlıklarında devam eden program sonunda çocuklara trafik dedektiflik kimliği, kırmızı düdük ve çeşitli bilgilendirici broşürler dağıtıldı. (Mustafa Daştan - İLKHA)

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir