• DOLAR 6.861
  • EURO 7.752
  • ALTIN 392.22
  • ...
Hamas Direnişi Sürdürmek İçin Kaynak ve Müttefik Arayışında

Doğruhaber /Faruk Kuzu –Haber yorum

Siyonist israil’e karşı izzetli duruşuyla ümmetin yüz akı olan HAMAS’ın 2012’den bu yana İran’a yaptığı ilk ziyaret başta Suudi olmak üzere bir kısım Neo-Selefi grubu ve olaylara duygusal yaklaşan kesimlerin vakıadan- realiteden uzak söylemlerde bulunmalarına yol açtı. HAMAS eleştirilmeye başlandı. Oysa eleştirilerin kaynağına bakıldığında yorumların Suudi-Siyonist merkezli olduğu görülür.

HAMAS’ın Gazze sorumlusu Yahya Sinvar Arap ülkelerinin Filistin davasına yüz çevirdiğini sadece İran’dan askeri destek alabildiklerini daha önce açıklamak zorunda kalmıştı. Gazze ve Filistin mücadelesi tarihinin en zorlu dönemini yaşarken ve başta Körfez ülkeleri olmak üzere Arap liderler Direnişe karşı Siyonistlerin safında yer almışken Direnişi bulabildiği destekten de mahrum kılmaya çalışmak ancak ve ancak Siyonistlerin işine gelmez mi?

HAMAS’ın İran ziyaretini eleştirenlere bir yanıt da siyasi işlerden sorumlu üyelerden Halil el-Hayye’den geldi. El-Hayye İslami Kitle Öğrenci Grubu'nun Gazze'de lise mezunu öğrenciler için düzenlediği törende yaptığı konuşmada, "Kimseden korkmuyoruz ve kendimizi de kimsenin kucağına atmıyoruz" dedi. El-Hayye, “Halkları, toprakları, kutsal mekânları ve haklı davaları için çeşitli ülkelerle dengeli ilişkiler kurduklarını.” söyledi.

El-Hayye’nin bu güzel yorumu HAMAS’ın ne denli, ferasetle hareket ettiğini göstermesi açısından yeterlidir. Mücadelelerinde hiç kimsenin YÖRÜNGESİNE girmeden İTİDAL ile yürüyorlar.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir