• DOLAR 5.812
  • EURO 6.446
  • ALTIN 274.22
  • ...
"Filistinli mülteciler yabancı işçi kabul edilemez"

Nezzal, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, Filistinli mültecilerin "yasa dışı işgücüyle mücadele" planına dâhil edilmesinin şaşırtıcı olduğunu belirtti.

"Filistinli mülteci yabancı işçi kabul edilemez" diyen Nezzal, Filistinli mültecilerin siyonist işgal ve tehcir sebebiyle Lübnan'a iltica ettiklerini hatırlattı.

Filistinli mültecilerin mülteci hakları olduğuna dikkat çeken Nezzal, "Öyleyse neden bugün yabancı işçi statüsüne sokuluyorlar?" diye sordu.

Filistinli mültecilerin onlarca işten mahrum olduğuna işaret eden Nezzal, bu sebeple Lübnanlı işçilere rakip olmadıklarını ifade etti.

Yabancı işçi ve Filistinli mülteci işçi arasındaki farka değinen Nezzal, yabancı işçinin ülkesine dönebileceğini fakat Filistinli mültecinin işgal sebebiyle ülkesine dönemeyeceğini kaydetti.

Nezzal, Filistinli mültecilerin Lübnan'da çalışıp kazandıkları parayı Lübnan içinde harcadıklarını, bunun da ülke ekonomisine katkısının olduğunu söyledi.

Hamas lideri, Filistinlilerin tamamının Lübnan'daki mültecilere yönelik yeni uygulamaya karşı olduklarını açıkladı.

Lübnan Çalışma Bakanlığı, 6 Temmuz'da "İşsizlik oranının yükselmesini durdurmak için kaçak işçilerle mücadele" adı altında bir plan açıklamış, bundan en çok Filistinli işçi ve işverenlerin etkilenmişti. Resmi istatistiklere göre Lübnan'da 12 kampta ve çeşitli vilayetlerdeki 156 mahallede 174 bin 422 Filistinli mülteci yaşıyor. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir