• DOLAR 8.509
  • EURO 10.283
  • ALTIN 499.97
  • ...
IBM’den tablete dönüşebilen akıllı saat!

TEKNOLOJİ SERVİSİ

LetsGoDigital‘ın haberine göre IBM, bileğe takılan bir telefon veya tablete dönüşebilen akıllı saat patenti aldı.

 Bu konsept bugün için hayal olsa da görüntü teknolojisindeki gelişmeler sayesinde gerçeğe dönüşebilir. IBM’in aldığı patentte, çerçevesiz ve uzun, ekranı günümüzde kullanılan cihazların ekranından daha büyük bir akıllı saat görüyoruz.

 Ekranın üst kısmında hava durumu detayları ve dört adet uygulamaya ait simge yer alıyor. Ekran genişleyip dört panel boyutunda açıldığında bu kez dokuz adet uygulama simgesi, internet arama çubuğu, saat ve hava durumunu daha geniş şekilde gördüğümüz bir alan görüyoruz.

 Ekran biraz daha genişleyip toplamda sekiz panel boyutunda açıldığında bu kez on altı adet uygulama simgesi, başlıca haberler, arama çubuğu, saat ve hava durumu bilgisi görülüyor.

Dışarı doğru açılan ekran teknolojisinin hazır olmamasını bile bir kenara bırakacak olursak, yakın zamanda böyle bir IBM cihazı görmemiz pek mümkün olmuyor.

Samsung ve Huawei gibi büyük şirketler, açılıp tablet haline gelen telefonlar sunmaya başladı bile. Ancak bu telefonların fiyatı şu anda çok yüksek ve tartışmaya açık tasarımlara sahipler.

 Nubia gibi nispeten küçük rakipler de alışılmışın dışında büyük ekranlı ve akıllı telefon özelliklerine sahip akıllı saatler geliştiriyor.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir