• DOLAR 6.815
  • EURO 7.585
  • ALTIN 380.985
  • ...
Yüzlerce öğrenciye bisiklet dağıtıldı
Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız

Batman Valiliği Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı Başkanlığınca hayata geçirilen "Başarı Ödüllendirilir" projesi kapsamında teşekkür ve takdir belgesi alan, ekonomik durumu düşük, yetim ve öksüz 300 öğrenciye bisiklet dağıtıldı.

Güneykent Aile Destek Merkezinde düzenlenen törene; Vali Hulusi Şahin, kamu kurum müdürleri, öğrenciler ve aileleri katıldı.

Bisiklet dağıtım töreninde konuşan Vali Hulusi Şahin, Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfının güzel bir projeye imza attığını söyledi.

Şahin, “Başarı ödüllendirilir projesi çok güzel bir fikir ile başlamış bir proje. Başarı ödüllendirilir. Bu başarıdan kastımız ne? Çocuklarımız teşekkür, takdir aldılar. Sadece bu mu? Hayır. Bu çocuklarımız aynı zamanda ailelerinin göz bebeği, okullarının, sınıflarının; ahlaken, karakteren kıymetli çocukları, sınıflarında örnek çocuklardır. Dolayısıyla biz onları bu örnek oluşlarından dolayı tercih ettik. Böylece hem bisiklet kullanımını yaygınlaştırmak istiyoruz hem de çocuklarımızı hem akademik hem de ahlaken yüksek karakterlerinden dolayı ödüllendirmiş olacağız.” dedi.

Güneykent Mahallesi’ne Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Vakfı’nın merkezini inşa edeceklerini de belirten Şahin, “Burası artık vakfımızın merkezi olacak. Burada bir bina inşa edeceğiz ve mahallemiz böylece bir devlet dairesine de kavuşmuş olacak.” diye konuştu.

Konuşmaların ardından bisikletlerin dağıtımı yapıldı.(Mehmet Fatih Akgül, Mehmet Sait Çelik-İLKHA)

Haberin Videosunu İzlemek İçin Tıklayınız
Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir