• DOLAR 6.869
  • EURO 7.831
  • ALTIN 399.218
  • ...
15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın işletmesi İSPARK'a devrediliyor

Son yıllarda fiziki şartların yetersizliği, alt katlardaki güvenlik zafiyeti başta olmak üzere çeşitli sıkıntılarla zaman zaman tartışma konusu olan Bayrampaşa'daki 15 Temmuz Demokrasi Otogarı bu kez İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nin gündemine girdi.

Habertürk'te yer alan habere göre, 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'yla ilgili dün önemli gelişme daha yaşandı. Yenilenen İstanbul seçiminin ardından ilk kez toplanan İstanbul Büyükşehir Belediyesi (İBB) Meclisi'nde 39 farklı teklif sunuldu.

Sunulan tekliflerin arasında Emlak Müdürlüğü tarafından yapılan 15 Temmuz Demokrasi Otogarı' otopark işletmeciliğinin İSPARK A.Ş.'ye devredilmesi teklifi dikkat çekti. 38'inci sırada yer alan maddenin bu hafta içinde meclisten geçmesi bekleniyor. Otopark, 20 dakikaya kadar ücretsiz olmasına rağmen ücret tahsil edilmesiyle sık sık gündeme geliyor.

"HER İKİ YAKAYA OTOGAR"

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, 23 Haziran'daki seçim öncesi yaptığı açıklamada, yeni bir otogar için eylem planı geliştireceklerini, İstanbul'un her iki yakası için yeni otogar çalışması içinde olacaklarını daha önce de belirttiklerini söyledi. Mevcut otogarın durumu ve işletmesi için paydaşlarla görüşeceklerini anlatan İmamoğlu, ülkenin ve belediyenin mevcut mali durumunu da dikkate alarak ortaya koydukları yeni otogar projelerini hayata geçirene kadar mevcut otogarın bitmiş olan işletme süresi için konunun muhatapları ile bir araya geleceklerini belirtti.

"TEKNOLOJİ MERKEZİNE DÖNÜŞTÜRECEĞİZ"

İmamoğlu, 29 Haziran'da yaptığı açıklamada ise 15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nın hızlıca taşınma ve dönüşmesini gerçekleştireceklerini belirterek "Esenler'le ilgili bir projemiz çakıştığı için söylüyorum. Hem Harem'i, hem de Esenler'i şehir dışına taşıyacağımız için hızlıca Esenler Otogarı'nı, şehrin kalbinde, metro ulaşımı olan aynı zamanda İstanbul'un en yeşil vadilerinden biri olan alanın hızlıca taşınma ve dönüşmesini yapıp, yüksek teknoloji merkezine dönüştüreceğiz" dedi.

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir