• DOLAR 5.788
  • EURO 6.404
  • ALTIN 271.88
  • ...
Gençlere temel İslami bilgiler aktarılacak

Van İl Müftülüğü, Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türkiye Diyanet Vakfı işbirliğiyle Türkiye'nin tarihi ve kültürel yerlerinin genç kuşaklara gösterilmesi, milli ve manevi değerlerin aktarılması, gençlerin temel İslami bilgilerini artırmak, milli manevi değerlere uygun kardeşlik ruhuyla sosyalleşme imkânları oluşturmak amacıyla gezi, piknik ve doğal kampı etkinlikleri çerçevesinde, Van’dan rehber öğreticiler refakatinde 80 öğrenci İstanbul’a uğurlandı.

Programa İl Müftülüğünü temsilen İpekyolu İlçe Müftüsü ve aynı zamanda Van İl Müftü Yardımcısı Vekili Sacit Emiri, Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel, İl Müftülüğü personelleri ve öğrencilerin aileleri katıldı. Tuşba İlçe Müftüsü Zahit Demirel’in yaptığı konuşmanın ardından öğrenciler  İstanbul'a uğurlandı. 
Aynı gün saat 09.25’de ise “Yazımda Kardeşlik Var” yaz okulu projesi kapsamında çeşitli illerden, Van’a gelen öğrencilerin ilk grubu havaalanında karşılanarak otobüslerle kalacakları mekânlara götürüldü. (İLKHA)Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir