• DOLAR 8.416
  • EURO 9.995
  • ALTIN 490.93
  • ...
İmamoğlu'ndan İstanbul'da LGBT yürüyüşü açıklaması

Tek Dünya Devleti ve Dünyayı Yönetme gibi büyük hedefler güden "KÜRESELCİLER'in" büyük projelerinden biri olan "Cinsiyet Eşitliği Projesi"Türkiye'de de kendini hissettirmeye başladı,  

Yüce Allah  insanı çift  (yani kadın ve erkek) olarak yaratmış insan ırkının devamı ve mutluluğu nu  kadın ile erkeğin meşru birleşmesinde karar kılmıştır.

 Buna rağmen toplumda "Fravunun torunları"diye adlandırılan Küreselci  ekip Yüce Allah'a meydan okurcasına insan ırkına format attığını iddia ederek, üçüncü tür bir insan modelini tüm dünyada sıradanlaştırmak için çalışmaktadır.Oysa  Allah (cc) Kuran'ı Kerim'de şöyle buyurur:

"Yanından ayrılıp gittiğinde de yeryüzünde bozgunculuk çıkarmaya ekini ve nesli yok etmeye çalışır. Allah ise bozgunculuğu sevmez." (bakara /205)

Vakıanın bir boyutu bu olmakla birlikte sorulması gereken sorulardan biri de; "Cinsiyet Eşitliği Projesinin" Türkiye ayağında  kimler var? HDP bu konuda açıkça desteğini sunarak Küreselcilerden aradığı desteği almıştır. Ancak görünen o ki destek HDP ile sınırlı değil başka sol grup ve fraksiyonlar da bu projeye bilinçli olarak destek vermektedir. Bu konuyla ilgili gazetelere açıklamada bulunan  çiçeği burnunda  İmamoğlu, İstanbul'un onca sorununun arasında LGBT ile ilgilenmeyi elzem bulmuş olacak ki onlar için yetkililerle görüşeceğini söylemiş. Şimdi ilgili habere bu perspektiften bir daha bakalım;

  İmamoğlu yabancı bir gazetecinin "Pazar günü yapılması beklenen ve İstanbul Valiliğinin yasağı ile karşılaşan LGBTİ+ Onur Yürüyüşü etkinliğini destekleyecek misiniz?" sorusuna yasağın müsebbibi kurumlar ile konuşulacağı cevabını verdi.

Euronews'in haberine göre, "27. İstanbul Onur Yürüyüşü'nün iptal kararının belediye ile ilgisi olmadığını" hatırlatan İmamoğlu, belediye yönetimi olarak katkı sunulacak kısımlarda ilgililerle iletişime geçileceğini söyledi.

İmamoğlu, "Herkesin özgürlüğüne saygı duyan birisi olarak toplumun menfaatlerini, toplumun huzurunu sıkıntıya uğratmayan her türlü gösteri ya da haklarını arama, mücadele etme noktasındaki özgürlüklerine saygı duyan bir belediye başkanı ve belediye yönetimi" olunacağının taahhüdünü verdi.

İBB Başkanı konuşmasına, "Biz her bireyin, vatandaşın yaşam haklarına saygı duyan bir belediyecilik anlayışına sahibiz. Hiç kimseyi yaşamı, biçimi, inancı, dünya görüşü ile sorgulayarak ve ayrıştırarak yok sayan bir belediye başkanı asla olmam" şeklinde devam etti.

İmamoğlu, İBB'nin eşcinsellerin onur yürüyüşü adını verdiği etkinlik ile ilgili atacağı adımlara yönelik "LGBTİ onur yürüyüşleriyle ilgili kim iptal etti, hangi gerekçeyle iptal etti... bunun belediye ile ilgisi olmadığını tekrar ifade edeyim ama bunlara bakacağız. Ama dediğiniz bu yürüyüşü iptal eden ya da nedenleri, sebepleri nedir noktasında, bunu da ilgili kurumlarla konuşarak katkı sunabileceğimiz bir kısmı var ise eşlik edeceğiz." açıklamasını yaptı.

 

Markanız bizimle şehrin markası olsun
ŞEHİR MARKALARI
Reklam İletişim 0212 562 60 06

Bu haberler de ilginizi çekebilir